PEM Web Sitesi www.pem.org.tr yenilendi.

Değerli Meslektaşlarımız ve Meslektaş Adaylarımız,

Patent ve Marka Vekilleri Derneğimizin www.pem.org.tr web sitesi yenilenmiş ara yüzü ile yayına alınmıştır. Web sitemizdeki düzenlemeler aşağıda özetlenmiştir.

1- PEM web sitemizde “BÜLTEN/DERGİ” başlığı altında sınai mülkiyet ile ilgili güncel yazı ve makalelere yer verilecektir. Yayınlanmak üzere göndereceğiniz yazılarınızı/makalelerinizi okuyucularımıza ulaştırmaktan mutluluk duyacağız. Yayınlamak istediğiniz yazı veya makalelerinizi yk@pem.org.tr adresine elektronik posta yoluyla göndermenizi bekliyoruz. Sitemizde yayınlanacak yazıların/makalelerin yayın kriterleri yazım kuralları, web sitemizde “BÜLTEN/DERGİ” sekmesi altında “YAYIN KURALLARI sekmesinde yer almaktadır. Yazı ve makalelerinizi beklediğimizi belirtir katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz. 


Yenilenen web sitemizde ilk yayın olarak, Derneğimizin Yönetim Kurulu üyelerinden Av. Güldeniz DOĞAN ALKAN ve Av. Ayşenur ÇITAK tarafından kaleme alınan “Pandemi Döneminin Markalara Tanınan Hoşgörü Süreleri ve Markayı Kullanma Yükümlülüğü Açısından Değerlendirilmesi” konulu ilk makale yayınlanmıştır. Söz konusu yayına www.pem.org.tr sitemizde “BÜLTEN/DERGİ” başlığının altında “YAYINLAR” sekmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Şimdiden keyifli okumalar dileriz! 

2- Yenilenen web sitemizde ayrıca “MEVZUAT” sekmesi altında, alanımız ile ilgili olarak 

KANUNLAR; YÖNETMELİKLER, TÜRKPATENT KILAVUZLARI, DİĞER ALT MEVZUAT, ULUSLARARASI ANLAŞMALAR, ULUSLARARASI ANLAŞMALARA İLİŞKİN DİĞER MEVZUAT ile YÜRÜLÜKTEN KALKMIŞ KHK’LAR ve YÖNETMELİKLER tüm değişiklikler işlenmiş olarak yer almaktadır. İleride mevzuatta ortaya çıkacak değişiklikler sürekli olarak güncellenecektir. Web sitemizin “MEVZUAT” sekmesi her an erişilerek yararlanılabilecek güncel mevzuatı içermektedir.

3- Yenilenen web sitemizdeki bir başka düzenleme de “FAYDALI LİNKLER” sekmesi olup, bu sekme altında RESMİ KURUMLAR, ULUSAL VE BÖLGESEL PATENT OFİSLERİ, DERNEKLER & FEDERASYONLAR, ARAŞTIRMA ENSTİTÜLERİ, BLOGLAR YAYINLAR VE ÜCRETSİZ PATENT ARAŞTIRMASI YAPILAN SİTELER için linkler yer almaktadır.

4- PEM üyelerinin fotoğraflı olarak kısa tanıtımları da yenilenen web sitemizde “ÜYELERİMİZ” sekmesinde yer almıştır. 

Web sitemiz ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi yk@pem.org.tr adresimize bildirmenizden, yazı ve makalelerinizi göndermenizden ve PEM olarak bizlerden beklediğiniz çalışmaları ve etkinlikleri iletmenizden büyük memnuniyet duyacağımızı da ayrıca ve özellikle belirtmek isteriz.

En kısa zamanda sağlıklı günlerde görüşmek dileği ile sevgi ve saygılarımızı sunarız.

PEM Yönetim Kurulu

Bültenin word halini indirmek için tıklayınız