Patent ve Marka vekilleri Derneği (PEM) tarafından düzenlenen 2023 YILI PATENT VE MARKA VEKİLLİK SINAVLARI HAZIRLIK TEMEL EĞİTİMİ (ÇEVRİMİÇİ) Hk.

Patent ve Marka Vekilliği Konularında Temel Eğitim Almak İsteyen Sayın Meslektaş Adaylarımız,

Patent ve Marka vekilleri Derneği (PEM) olarak daha önce Ankara ve İstanbul’da yüz yüze yapmayı planladığımız 2023 YILI PATENT VE MARKA VEKİLLİK SINAVLARI HAZIRLIK TEMEL EĞİTİMİ programları, bazı arkadaşlarımızın görevlendirme sebebiyle eğitime katılmak üzere Ankara'ya gelemeyeceklerine ilişkin bildirimleri de dikkate alınarak ve online eğitim talepleri olumlu görülerek, 

  • 19 -21 Mayıs 2023 tarihlerinde Ankara’da planlanan Temel Eğitim programımız ile
  • 17-19 Haziran 2023 tarihlerinde İstanbul’da planlanan Temel Eğitim programımız

iptal edilmiş olup,

her iki temel eğitim birleştirilerek Temel Eğitim programının 17-19 Haziran 2023 tarihlerinde ÇEVRİMİÇİ olarak ZOOM üzerinden yapılmasına karar verilmiştir.

Yeni Eğitim Tarihleri (ÇEVRİMİÇİ:2,5 GÜN Toplam 20 Saat)

17 Haziran 2023 Cumartesi Saat 09:00 – 13:00 ve 14:00 – 18:00 (Çevrimiçi: Tam gün 8 saat)

·       18 Haziran 2023 Pazar Saat 09:00 – 13:00 ve 14:00 – 18:00 (Çevrimiçi: Tam gün 8 saat)

·       19 Haziran 2023 Pazartesi Saat 09:00 – 13:00 (Çevrimiçi: Yarım gün 4 saat)

 

Ankara ve İstanbul’daki önceki temel eğitimler için kayıt yaptıranların kayıtları geçerlidir. Çevrimiçi eğitim ücreti farkı yüz yüze eğitim ücretini ödeyenlere geri ödenecektir. Yeniden belirlenen tarih için katılım sağlayamayacak olanlara ise ödemiş oldukları ücretin tamamı geri ödenecektir.

Ücret iadesi talep edenlerin banka hesap bilgilerini (İsim Soyad ve IBAN No) tarafımıza (yonetim@pem.org.tr adresine)iletmeleri gerekmektedir.

 

17-19 Haziran 2023 tarihlerindeki ÇEVRİMİÇİ eğitimin ücreti; 

·             PEM Üyesi olan ve 2023 yılı dahil aidat borcu bulunmayan üyelerin referansı olarak katılacak TEK kişi için; KDV dahil 2000 TL. (Lütfen referans olan PEM üyesinin adını ve soyadını Katılım Formunda belirtiniz) (PEM Üyesi olmak için https://pem.org.tr/uyelik-basvurusu adresinden bilgi alabilirsiniz.) 

·             Diğer katılımcıların ödemeleri gereken ücret TEK kişi için; KDV dahil 2250 TL. 

 

Söz konusu TEMEL EĞİTİM Fikri ve Sınai Haklar konularında daha önce eğitim almamış ve bu alanda genel/temel bilgi sahibi olmak isteyenler ve konuya yeni başlayanlar için planlanmıştır.  Bu temel eğitimde, Vekillik, Vekillerin çalışma konularının kapsadığı sınai haklar ve Vekillik sınavları ile ilgili temel/genel bilgiler anlatılacaktır. 

Bu temel eğitimlerin sonrasında “Patent Vekilliği” ve “Marka Vekilliği” Sınavları için ayrıca ayrı ayrı Hazırlık Eğitimleri yapılacaktır.

Katılım için Zoom linki, eğitim tarihleri yaklaştığında kayıt yaptıran katılımcılara ayrıca gönderilecektir.

 

Ayrıntılı bilgiler ve mail order formu aşağıdaki dosyalardadır.

Dosyaları buradan indirebilirsiniz.

(Ekteki Güncel Duyuru ve Katılım formunun linklerini ve mail order formunu eklememiz gerekiyor. Güncel Formlar ektedir.) 

Bilgilerinize sunarız.

PEM Yönetim Kurulu