Derneğimiz üyelerinin bir çoğu, müvekkillerinin telefonla aranarak Marka Vekili veya Patent Vekili olduğunu belirten yetkisiz kişilerin değişik yöntemlerle, müvekkillerinin markasının tescili için başkalarının kendilerine marka başvurusu yapılması talimatı verdiklerini, eğer belirtilen ücret hemen yatırılmaz ise bu başvurunun başkası adına yapılacağı gibi ifadeler kullanarak veya benzeri senaryolardan bahsederek dolandırıcılık yaptıkları bildirilmiştir. Bu tür durumlar karşısında derhal marka veya patent vekiliniz ile temasa geçmeniz önemle gerekmektedir. Aksi takdire ciddi mağduriyetlere uğranması sözkonusu olacaktır.

Sözkonusu durum Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından da yakından izlenmekte olup, TürkPatent tarafından yapılan uyarı https://www.turkpatent.gov.tr/TURKPATENT/allAnouncement/anouncementDetail?newsId=903 adresindeki linkte yer almaktadır.

Bu tür durumlar karşısında ve her türlü soru ve bilgi gereksinimleriniz için sadece ve sadece yetkilendirmiş olduğunuz marka veya patent vekiliniz ile hemen ve doğrudan temas etmeniz önemle gerekmektedir.

Tüm sınai hak sahiplerinin bilgilerine sunarız.

PEM Yönetim Kurulu