OUR MEMBERS

A.SEDA İNAL
+90 312 418 74 26
Firma Adı : ARES DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.
TANITIM (TÜRKÇE)

Şirketimiz 1999 yılında kurulmuş olup şirket müdürü olarak görev yapan kurucu ortak A. Seda İNAL 1996 yılında gerçekleştirilen ilk Patent Vekilliği ve Marka Vekilliği sınavlarında başarı olarak vekillik hayatına başlamış olup aynı zamanda Avrupa Patent Vekili’dir. Şirketimiz, Fikri ve Sınai Haklar konusunda, başta patent, faydalı model, marka, tasarım tescil başvuruları ve işlem süreçleri olmak üzere danışmanlık hizmeti vermektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

ARES Danışmanlık was established in 1999 and A. Seda İNAL has been the managing partner of the company, since then. A. Seda İNAL passed both of the exams organized by Turkish Patent and Trademark Office in 1996 and became a Patent and Trademark Attorney. She is a European Patent Attorney, as well. ARES Consultancy Ltd. has been providing consultancy services in the field of Intellectual Property, particularly about the application and registration process of patents, utility models, trademarks and designs.

AHMET AKGÜLOĞLU
+90 212 231 72 31
Firma Adı : ATG HUKUK BÜROSU - ATG SINAİ MÜLKİYET HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
TANITIM (TÜRKÇE)

ATG Hukuk Bürosu ve kardeş şirketi ATG Sınai Mülkiyet Hizmetleri Ltd. Şti. yerli ve yabancı müvekkillerine fikri mülkiyet haklarının tesisi ve mahkemeler ve diğer merciler nezdinde korunması alanında hizmet vermektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

ATG Law Firm is a full service IP Firm based in Istanbul, Turkey. ATG advises its local and international clients on all aspects of IP Law including prosecution, litigation and anti-counterfeiting matters

AHMET DELİALİOĞLU
+90 312 472 11 00 / +90 532 560 64 64
Firma Adı : ULUSAL MARKA PATENT VE MALİ MÜŞAVİRLİK LTD. ŞTİ.
TANITIM (TÜRKÇE)

Mesleğe 1983 yılında Mali Müşavirlik Ofisinde başladım. 1989 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve 2002 yılında da Marka ve Patent Vekilliği belgelerini aldım. 2003 Yılında şirketleşmek suretiyle halen Yatırım Danışmanlığı ve Marka ve Patent vekilliği hizmetini devam ettirmekteyim.

INTRODUCTION (ENGLISH)

In 1983 I started doing my job in a financial advising office. Then I got my Certified Public Accountant license in 1989 and my Trademark/Patent Attorney license in 2002. In 2003 I founded my Investment Consultancy and Trademark/Patent Attorney company and I continue work on in this area ever since.

AHMET GÜNDÜZ
AHMET SAMİ SİVRİ
Firma Adı : BİRLİK PATENT MARKA DAN. HİZ. TİC. LTD. ŞTİ.
TANITIM (TÜRKÇE)

Alparslan BEKTAŞ, 2006-2010 yılları arasında TÜİK İzmir Bölge Müdürlüğü’ndeki görevinden istifaen ayrılarak 2010 yılında fikri ve sınai mülkiyet sektörüne geçmiştir. 2014 yılında kurulan Birlik Patent’in Genel Müdürü ve kurucusudur. 2013 yılında vekil unvanını almıştır. Sınai mülkiyet hakları; tescili, hukuku ve danışmanlığı konularında yerli ve yabancı müvekkillere hizmet vermektedir. Bu alanda kamu ve özel sektörde bir çok seminer, eğitim ve toplantıda görev almıştır. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk / Ceza Mahkemelerinde bilirkişi olarak görev yapmaktadır. TOBB Marka ve Patent Vekilleri Meclisi, TÜGİAD EGE ŞB. Yönetim Kurulu Üyesidir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Alparslan BEKTAŞ resigned from his duty in the TÜİK İzmir Regional Directorate between the years 2006-2010 and has transferred to the intellectual and industrial property sector in 2010. He is the General Manager and founder of Birlik Patent established in 2014. He was granted the title of attorney in 2013. He has been providing service in the fields of industrial property rights, registration, law, and consultancy to local and foreign clients ever since. He has participated in a number of seminars, training, and meetings in public and private sectors in this field. He works as an expert in Intellectual and Industrial Rights Civil/Criminal Courts. He is a member of TOBB Trademark and Patent Attorneys Council as well as a member of the Board of Directors of TÜGİAD EGE Branch

Aybüke KÖKER
+90 533 6658194
Firma Adı : Köker Hukuk ve Fikri Mülkiyet Danışmanlık
TANITIM (TÜRKÇE)

Av. Melek Aybüke Köker tarafından 2009 yılında kurulan Köker Hukuk ve Fikri Mülkiyet Danışmanlık, patent ve marka vekilliği hizmetlerinin yanı sıra Fikri Mülkiyet Hukuku alanında danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2007 yılında mezun olan Av. Melek Aybüke Köker, aynı üniversiteden Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans derecesini de almış olup, Özel Hukuk alanında Doktora çalışmalarına devam etmektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Köker Law and Intellectual Property Consultancy, established by Av. Melek Aybuke Köker in 2009, provides consultancy services in the field of Intellectual Property Law as well as patent and trademark attorneyship. Graduated from Başkent University Faculty of Law in 2007, Att. Melek Aybüke Köker has received her Master’s Degree in Economy Law from the same university. She continues her PhD studies in Civil Law.

Firma Adı : ÇANKAYA PATENT MARKA VE DANIŞMANLIK LTD.ŞTİ.
TANITIM (TÜRKÇE)

1987 yılında Fikri ve Sınai Haklar alanında çalışmaya başlamış olup 2014 yılından bu yana “Çankaya Patent Marka ve Danışmanlık Ltd.Şti.”’nin Genel Müdürü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 1997 Yılında Türk Patent ve Marka Kurumuna kayıtlı Marka/Patent Vekili ve 2001 yılında Avrupa Patent Ofisine kayıtlı Avrupa Patent Vekili sıfatı ile yerli ve yabancı Kurum ve Kuruluşlarda, Üniversitelerde, özel ve tüzel kişiler bünyesinde marka, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, coğrafi işaret, copyright, bitki ıslahçı hakları konularında fikri haklara ilişkin vekillik, danışmanlık yapmaktadır. Sektörde edindiği 33 yıllık deneyim ve bilgi birikimini müvekkilleri ile paylaşmaktadır. Bu doğrultuda temel ve ileri seviyede teknik ve hukuki uygulamalı eğitimler, fikri ve sınai haklara ilişkin kültürün oluşumu ve gelişimi için altyapı kurulumu ve işleyişi, ulusal ve uluslararası uygulamalar, fikri hakların yönetimi, lisanslama vb. konularda çalışmalar yapmaktadır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Ayfer Berkkam has started her practices in the field of Intellectual and Industrial Property Rights in 1987 and she has been working as the General Manager of "Çankaya Patent Marka ve Danışmanlık Ltd. Şti" since 2014. She provides attorneyship, and consultancy related to marks, patents, utility models, industrial designs, geographical signs, copyrights, intellectual rights and plant breeder's rights in domestic and foreign Organizations and Institutions, Universities, Private and Legal persons in her capacity as a Trademark/Patent Attorney registered with the Turkish Patent and Trademark office in 1997 and as a European Patent Attorney registered in the European Patent Office since 2001. She has been sharing her know-how and her 33 years of experience in the sector, with her clients. To this aim, she is continuing to conduct studies in issues such as basic and advanced level technical and legal applied training, establishment of infrastructure and operation for the formation and development of the culture regarding intellectual and industrial property rights, national and international applications, and the management of intellectual property rights etc.

AYŞE GÜNEŞ AYDIN
+90 216 349 60 90
Firma Adı : YSA Patent ve Danışmanlık
TANITIM (TÜRKÇE)

YSA Patent, YSA Hukuk’a bağlı bir tescil danışmanlık organizasyonudur. YSA Patent olarak bünyemizde bulunan marka ve patent vekili sıfatına sahip avukatlarımızla müvekkillerimizin Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde gerçekleştirilen marka tescil, patent tescil ve tasarım tescil gibi işlemlerinde tescil başvuru ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bu alanda bireysel ve kurumsal müvekkillerimizin fikri ve sınai mülkiyet hukukundan kaynaklı tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve müvekkillerimizin haklarını korumak için YSA Patent ve YSA Hukuk olarak müşterek şekilde faaliyet göstermekteyiz.

INTRODUCTION (ENGLISH)

YSA Patent is a consultancy organization about registration which is connected to YSA Law. We provide registration application and consultancy services to our clients related to trademark, patent and design etc., through our lawyers who have an authority to act under the name of trademark and patent attorney. In this direction; we provide consultancy services by acting collectively with YSA Law and YSA Patent, to our individual and corporate clients which arise from disputes related to intellectual and property rights.

Firma Adı : WORKMARK
TANITIM (TÜRKÇE)

Üniversitesinde İktisat teorisi alanında yüksek lisans yaptım. Daha sonrasında 2 yıllık Adalet Yüksekokulu eğitimine başladım. Sektördeki yaklaşıkdeneyimimi, Ekim 2019 tarihi itibarı ile kendikurduğum şirkette çaışarak devam ettirmekteyim.

INTRODUCTION (ENGLISH)

I did graduation from the Faculty of Economics at Istanbul University, I did a master's degree in Economics Theory at Marmara University. Then I started 2-year high school of justice. I have been 15 years of experience in the sector. I am working in my own company as of October 2019.

BARIŞ KALAYCI
+90 212 354 00 00
Firma Adı : Gün+Partners
TANITIM (TÜRKÇE)

Barış Kalaycı, 1997 yılında Gün+Partners’da çalışmaya başlamıştır. 2010 yılından beri ortak avukat olarak markalar ve tasarımlar, taklit ve korsanla mücadele, telif hakları ve ticari suçlar ve yolsuzlukla mücadele çalışma alanlarında çalışmaktadır. Taklitle mücadele ile ilgili olarak müvekkillerin ihtiyaçlarına uygun stratejilerin belirlenmesi; yurt içinde üretilen taklit ürünlerle ilgili olarak araştırma hizmetlerinden itibaren tüm baskın işlemleri ve ceza davalarının süpervize edilmesi ile ithal, ihraç veya transit rejimlerine tabii olarak Türk gümrüklerinde yakalanmakta olan taklit ürünlerle mücadele için gerekli özel hukuk ve ceza davalarının takibi hususlarında çalışmaktadır.Ayrıca, marka, tasarım ve telif hakları alanlarında özellikle tecavüz davaları için gerekli marka koruma stratejileri ile müvekkillerin temsilinin yanı sıra uzmanlık alanına giren ticari suçlar, taklitle mücadele ve marka davalarında müvekkillerin kayıplarının tahsili için açılacak tazminat ve sorumluluk davalarında da görev almaktadır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Barış Kalaycı joined Gün+Partners in 1997 and has been a Partner since 2010. He is co-chair of the firm’s intellectual property and business crime and anti-corruption practices. His Intellectual Property practice focuses on trademarks, designs and copyrights. He has been involved in numerous anti-counterfeiting and anti-piracy campaigns and civil litigation cases mostly with preliminary injunction requests involving all aspects of IP rights. He also has a special focus on customs IP protection against counterfeit goods being exported, imported and in transit. Barış also leads the firm’s in-house investigations department which supports the investigative needs of all the firm’s clients and practice groups, especially in anti-counterfeiting and anti-piracy matters.

BAŞAK DEFNE BİLGE
05344413060
Firma Adı : BİLGE & KESGİN & YAKIN Avukatlık ve Arabuluculuk Bürosu (BKY HUKUK)
TANITIM (TÜRKÇE)

Avukatlık, yasal danışmanlık, arabuluculuk, marka ve patent vekilliği hizmetlerinin güvenilir, şeffaf ve sürdürülebilir olarak sunulması amacıyla BİLGE & KESGİN & YAKIN Avukatlık ve Arabuluculuk Bürosu (BKY Hukuk) kurulmuştur. Güven odaklı hizmet anlayışıyla yola çıkan BKY Hukuk; gizlilik ve profesyonellik ilkeleri ile mesleğinin getirdiği özen yükümlülüğü çerçevesinde müvekkillerinin hukuki ihtiyaçlarını bir bütün olarak ele almakta, müvekkillerinin ihtiyaçları doğrultusunda hukuki ve alternatif çözüm yollarını da dikkate alarak menfaat temelli çözümler üretmektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

BILGE & KESGİN & YAKIN Law and Mediation Office (BKY Law) was established in order to provide reliable, transparent and sustainable attorneyship, legal consultancy, mediation, trademark and patent attorney services. BKY Law, which started off with a trust-oriented service approach; It addresses the legal needs of its clients as a whole within the framework of the principles of confidentiality and professionalism and the duty of care brought by the profession, and produces interest-based solutions by taking into account the legal and alternative solutions in line with the needs of its clients.

BAŞAR GÖNÜLLER
Firma Adı : Ulu Hukuk ve Marka Danışmanlık Bürosu
TANITIM (TÜRKÇE)

Av. Baturay Ulu, Edirne Barosu’na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Avukatlık faaliyetlerinin yanı sıra resmi sicile kayıtlı marka vekili olarak çalışmaktadır. Marka vekili olarak, Trakya bölgesindeki müvekkillerini marka tescili,markaların devri/rehni, yayıma veya TÜRKPATENT kararlarına itiraz konularında TÜRPATENT nezdinde temsil etmektedir. Aynı zamanda fikri mülkiyet haklarına ilişkin lisans ve devir sözleşmelerin hazırlanması üzerine danışmanlık hizmeti vermektedir. Marka hukukundan doğan; marka hakkına tecavüz, haksız rekabet ve tazminat davaları ile markanın iptali ve hükümsüzlük davalarında müvekkillerini Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi nezdinde temsil etmektedir.İngilizce bilmektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Att. Baturay Ulu is lawyer registered at Bar of Edirne. Beside his lawyer services, he is also official Trademark Attorney. As being trademark attorney, he represent his clients to execute transactions before the TURKPATENT, such as trademark registration, assignmet of trademarks, establishing a lien in trademark, object to third person's trademark applications or object to TURKPATENT decisions about registration applications. He provides legal consulting about preparing license or transferring agreements on intellectual property rights. He also represents clients before the court on cases such as trademark infringement, counterfeiting, unfair competition,nullity of trademarks. Can both speak Turkish and English.

BELGİN SAĞDIÇ
+90 (312) 425 37 25
Firma Adı : Yetkin Patent & Danışmanlık
TANITIM (TÜRKÇE)

1982 Yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümünden mezun olmuştur. Kamuda çeşitli kurumlardaki görevlerden sonra 2005 Yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığından uzman olarak emekli olmuştur. 2005 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılan Marka ve Patent Vekillik sınavı sonucunda Marka ve Patent Vekili unvanını almıştır. Bu tarihten itibaren 1996 Yılında kurulmuş olan Yetkin Patent ve Danışmanlık Ltd.Şti. Ortağı ve Genel Müdürlüğü görevlerini yürütmektedir. Patent ve Marka Vekilleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB Türkiye Marka ve Patent Vekilleri Meclis Üyesi Ankara Ticaret Odası Meclis Üyeliği görevleri de bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası Sınai Mülkiyet Hakları konusundaki toplantılarda mevzuatın yapılandırılması konusunda katkı sağlamıştır. 2011 yılından beridir Patent ve Marka Vekilleri Derneği tarafından vekillik sınavı öncesinde düzenlenen Sınav Hazırlık Eğitimlerinin düzenleyicileri ve eğitmenleri arasında yer almaktadır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Belgin Sagdic graduated from Hacettepe University, Faculty of Sciences, Department of Statistics in 1982. After working for several public institutions, in 2005 she assumed the title of Trademark and Patent Attorney with the examination held by Turkish Patent Institute. Since that time she is Partner and General Manager of Yetkin Patent & Consultancy. Additionaly she is a member of the board of the Patent and Trademark Attorneys Association of Turkey, Council Member of the Patent and Trademark Representatives Council under the Union of Chambers and Commodity Exchanges of Turkey (TOBB) and member of Ankara Chamber of Commerce Consultancy Services Committee. Also she had a role in restructuring the Turkish legislation/property rights during national and international Industrial Property Rights meetings. Since 2011 she is trainer and part of the organization team of the Pre-Exam Preparation Trainings of Patent and Trademark Association.

BİGEN MUTLU
+90 312 434 14 29
Firma Adı : BMK Marka ve Patent Bürosu
TANITIM (TÜRKÇE)

Marka vekili 1996, Patent vekili 1997, Avrupa patent vekili 2000

INTRODUCTION (ENGLISH)

Trademark and Patent attorney as of 1996 and 1997 respectively. European patent attorney (active) and epi member as of 2000.

Firma Adı : FIRAT GÜLTEKİN PARTNERS FİKRİ VE SINAİ HAKLAR DANIŞMANLIK ANONİM ŞİRKETİ
TANITIM (TÜRKÇE)

Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2010 yılında mezun olmuş ve bu tarihten itibaren Fırat Gültekin & Partners bünyesinde çalışmaktadır. 2011 yılında Marka ve Patent Vekilliği ruhsatnamesi almaya hak kazanmıştır. Fikri ve Sınai Haklar Hukuku alanındaki fikri ve sınai mülkiyet haklarına vaki tecavüzlerin durdurulması, ref’i, meni, maddi ve manevi tazminat, haksız rekabet, fikri ve sınai mülkiyet sözleşmelerinin hazırlanması, fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunması, internet alan adları uyuşmazlıkları, taklitle mücadele kapsamında ceza hukuku alanında soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Bilal Gezer graduated from Dicle University Faculty of Law in 2010 and has been working at Fırat Gültekin & Partners since then. In 2011, Bilal Gezer obtained a license for Trademark and Patent Attorneyship. Bilal Gezer provides consultancy and legal services in the field of Intellectual Property Law, including stopping infringements of intellectual and industrial property rights, injunctions, compensation for material and moral damages, unfair competition, preparation of intellectual and industrial property contracts, protection of intellectual and industrial property rights, disputes related to internet domain names, and providing legal assistance and representation in criminal investigation and prosecution processes related to counterfeiting.

BÜLENT KAPTAN
+90 232 449 18 44 / 0532 347 41 47
Firma Adı : KAPTAN Avukatlık Bürosu – KAPTAN Law –IP Firm
TANITIM (TÜRKÇE)

1999 yılı itibarı ile yurt içi ve yurt dışında; patent, faydalı model, marka, endüstriyel tasarım tescilleri hizmetleri vermeye başlamış olan ofisimiz , bu alana ait patent, faydalı model, endüstriyel tasarım hükümsüzlük davaları gibi doğrudan SMK dan kaynaklanan davalar yanısıra TTK haksız rekabet, FSEK den kaynaklanan ihtilaflar konusunda da hizmet vermeye devam etmektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Since 1999, Kaptan Law Firm not only provides IP services such as patent, utility model, trademark, industrial design filings before Turkish Patent and Trademark Office and other national and international offices but also, continues to provide litigation services arising out of the Industrial Property Law applications such as patent, utility model, industrial design invalidity cases as well as the disputes arising from the Commercial Code unfair competition and Law on Intellectual and Artistic Works.

BURAK YÜCEEL
+90 850 290 85 85
Firma Adı : Anadolu Patent Danışmanlık Bilişim ve Tic.AŞ
TANITIM (TÜRKÇE)

ANADOLU PATENT; 1976 yılında kurucusu Mustafa YÜCEEL tarafından fiilen faaliyete başlamış olup 1986 yılında ANADOLU MÜŞAVİRLİK çatısı altında Ankara’da faaliyet göstermeye devam etmiştir. Yatırım danışmanlığı ile birlikte yürüyen marka ve patent danışmanlığı, gelişen Türkiye ekonomisi ile firmalara Sınai ve Fikri Mülkiyet Hakları konularında daha fazla hizmet verebilmek için çalışma alanını genişletmiştir. Son yıllarda yaşanan gelişmeler üzerine Anadolu Patent Danışmanlık Bilişim ve Ticaret A.Ş. unvanı ile yeni bir şirket kurarak firmamız çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Hâlihazırda Türkiye’de Sınai ve Fikri Mülkiyet Hakları konusunda farkındalık oluşturmaya öncülük eden ve Türk ekonomisine katkı sağlama bilinciyle firmalara destek veren ANADOLU PATENT, yapmış olduğu yurtdışı işbirlikleri ile ülke gözetmeksizin uluslararası işlemlerde müvekkillerine desteğini sürdürmektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

ANADOLU PATENT started its actions in 1976 by its founder Mustafa YÜCEEL. Our company enlarged its working area by adding intellectual property consultancy services that were conducted with investment consultancy, in order to provide more services for companies through the improving Turkish economy in the subject of industrial property. As a result of the improvements took place in recent years, our company continued to perform its activities without slowing down by establishing a new firm under the title of Anadolu Patent Danışmanlık Bilişim ve Ticaret A.Ş, also known as Anadolu Patent Inc. ANADOLU PATENT that currently pioneers to raise awareness in the subject of industrial property in Turkey and supports his clients with the purpose of contributing Turkish economy, has been supporting his clients in international operations thanks to his amazing high quality cooperative worldwide network with several hundreds of international law firms.

Büşra PEKHAMARAT SARAÇ
05553368787
Firma Adı : BPS HUKUK VE MARKA OFİSİ
TANITIM (TÜRKÇE)

2010 yılında Bilkent Üniversitesi hukuk fakültesinden mezun oldum. Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Özel Hukuk Ana Bilim Dalında tezli yüksek lisans yaptım. 2010 yılından beri aktif olarak avukatlık yapmaktayım ve 2012 yılı itibariyle de marka hukukuyla ilgilenmekteyim.

INTRODUCTION (ENGLISH)

I graduated from Bilkent University Faculty of Law in 2010. I did my master's degree with thesis at Akdeniz University, Faculty of Social Sciences, Department of Private Law. I have been working as a lawyer since 2010 and I am interested in the trademark since 2012

CENK SEVİNÇ
0312 468 5000
Firma Adı : GRUP OFİS Marka Patent
TANITIM (TÜRKÇE)

Cenk Sevinç, 1984 yılında kurulan Grup Ofis Marka Patent’in Genel Müdürü ve kurucu ortaklarındandır. 1996 yılında Marka ve Patent Vekilliği unvanını almıştır. Aynı zamanda Avrupa Patent Vekilidir. Sınai mülkiyet hakları konusunda yerli ve yabancı müvekkillere hizmet vermektedir. Bu alanda birçok seminer ve toplantıda konuşmacı ve eğitmen olmuştur. Türkiye’nin ilk marka izleme sistemini geliştirmiştir. Türk marka, patent ve tasarım veri tabanını ilk defa internet üzerinden araştırmaya açmıştır. Sınai mülkiyet bilincini yaymak ve bu alandaki gelişmeleri paylaşmak için yayın hayatında olan Türkiye’nin ilk ve tek marka, patent ve tasarım dergisi GOSSIP’in imtiyaz sahibidir. Taklitle mücadeleye dikkat çekmek için birçok şehirde sergiler açmıştır. AIPPI, ECTA, INTA ve PEM üyesidir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Cenk Sevinç is the Chief Executive Officer and one of the founding partners of Grup Ofis Marka Patent established in 1984. In 1996, he was granted the title of Trademark and Patent Attorney. Cenk Sevinc is also European Patent Attorney. He offers services for both domestic and foreign clients in the field of industrial property. Cenk Sevinc attended many seminars, conventions, and meetings both as a speaker and a trainer. He developed the first Trademark Monitoring System in Turkey. Cenk Sevinç also created and opened the first Turkish trademark, patent, and design database for Internet search. Further, Cenk Sevinc is the licensee and the publisher of GOSSIP, the first and only journal relating to subjects of trademark, patent, and design in Turkey, being still published today for raising awareness regarding industrial property and sharing the developments in the field. Moreover, he held many exhibitions in several cities to raise awareness of combating imitation and counterfeiting. He is a member of AIPPI, ECTA, INTA, and PEM

CEYLİN BEYLİ
+90 212 347 18 65
Firma Adı : CBL Avukatlık Bürosu
TANITIM (TÜRKÇE)

CBL Avukatlık Bürosu, yerli, yabancı ve çok uluslu şirketlerin hukuki ihtiyaçlarını karşılamak üzere, özellikle bilişim ve fikri mülkiyet hukuku başta olmak üzere, sözleşmeler ve ticaret hukuku alanlarında avukatlık, hukuki danışmanlık ve fikri haklar alanında tescil hizmetleri sunan butik bir avukatlık bürosudur.

INTRODUCTION (ENGLISH)

CBL Law Office, is a boutique law firm, offering a diverse range of legal services particularly in information technology and intellectual property fields, including prosecution services for intellectual property rights, aside from offering legal services on corporate commercial law, contract law and civil litigation.

Damla ALTINÖZ
0544 408 59 59
Firma Adı : Setenay Patent
TANITIM (TÜRKÇE)

Marmara Üniversitesi mezunu Marka Vekili Damla ALTINÖZ 2011 yılından beri Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları alanında aktif olarak faaliyet göstermektedir. Tekirdağ'da kurulan Setenay Patent'in Kurucusu ve Marka Vekili olarak görev almaktadır. Tüm Türkiye ve Dünya’nın dört bir yanına hizmet veren Setenay Patent Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının (Marka, Tasarım, Coğrafi İşaret Tescili) yanı sıra; Belgelendirme biriminin bünyesinde Iso Belgelendirme (9001, 22000, 45001, 14001, Haccp..) alanında 12 yılı aşkın tecrübesiyle hizmet vermeye devam etmektedir.

DEMET YAVAŞ
+90 (312) 425 37 25
Firma Adı : Yetkin Patent & Danışmanlık
TANITIM (TÜRKÇE)

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi işletme bölümünden 1992 yılında mezun olmuştur. 2000 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılan sınavını kazanarak Marka Vekili, 2002 yılında ise Patent Vekili Unvanlarını kazanmıştır. 2008 yılından beridir Yetkin Patent Ofisi’nde çalışmakta olup Ulusal ve uluslararası Marka Tescil süreçleri konularında danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır. 2014-2017 yılları arasında Marka ve Patent Vekilleri Derneği Denetim Kurulu üyeliği görevini yürütmüştür. Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları konusunda birçok Ulusal ve Uluslararası toplantı, sempozyum ve eğitime katılmıştır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Demet Yavas graduated from Ankara University, Faculty of Economics and Administrative Sciences, Department of Business Administration in 1992. In 2000 she became a Trademark Attorney and in 2002 Patent Attorney with the examinations held by Turkish Patent Institute. Since 2008 she is working for Yetkin Patent & Consultancy as consultant and instructor regarding national and international trademark and design registration processes. Between 2014-2017 she was a member of the Board of Supervisors of the Turkish Patent and Trademark Attorneys Association. Demet Yavas participated in many national and international meetings, symposiums and trainings regarding Intellectual and Industrial Property Rights.

DENİZ ÇELİKEL
+90 536 292 82 22
Firma Adı : DESİ PATENT MARKA DANIŞMANLIK EĞİTİM YAZILIM LİMİTED ŞİRKETİ
TANITIM (TÜRKÇE)

Deniz Çelikel, öğrenciyken Türkiye’nin ilk özel radyolarından başlayarak çeşitli radyolarda ve TRT’de sunucu ve programcı olarak çalışmış, ODTÜ’yü bitirdikten sonra, yeminli tercüman, istatistikçi, yazılımcı, uygulama geliştirici, bilgisayar programcısı ve web tasarımcısı olarak görev yapmıştır. "Marka Hukukunda Avrupa Birliği Adalet Divanı (ABAD) Kararları ve Yorumu" kitabının yazarıdır.AIPPI ve PEM üyesi olup fikri mülkiyet haklarıyla ilgili olarak bilirkişilik görevini yerine getirmekte ve yurtiçi ve yurtdışında SQL, yazılım, veri madenciliği, veritabanı yönetimi ve fikri haklarla ilgili yarı-zamanlı öğretim görevlisi olarak seminer ve dersler vermektedir. Çeşitli kuruluşlara yaptığı yazılımlar dışında öncelikli uzmanlığı olan fikri ve sınai haklar konusunda da iki program yazmıştır. DesiSoft®, Türkiye’de yayınlanmış tüm sınai mülkiyet haklarıyla ilgili araştırma ve raporlama olanağı vermekte, DesiIPSoft® ise özellikle müvekkillerimizin başvurularını içermekte olup ayrıntılı raporlar ve standart yazışmalar bu program ile yapılabilmektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Deniz Celikel has started to work when she was a high school student at various jobs including TRT and the first private radio station in Turkey. She has prepared and presented programs at radio and television stations and she has continued to work as a speaker and programmer until graduation from Middle East Technical University. After graduation she has worked as a statistician, programmer, software developer and web designer. Her book "Decisions of the European Court of Justice (ECJ) in Trademark Law and Customary Interpretation" has been published. She is not only a registered patent and trademark attorney and IP expert witness on Civil Civil Courts for IP rights but also a computer programmer and web designer. In addition to be a sworn translator she is also a part-time lecturer in Turkey and abroad on SQL, software, data mining, database management and intellectual property rights.She has written two software most capable one comparing with the others all over the world especially for IP matters. DesiSoft® is used for searching and viewing all published IP matters in Turkey. DesiIPSoft® is for only the clients’ files and it’s possible to prepare detailed reports about their applications.

DİLEK İMİRLİOĞLU
05492129000
Firma Adı : ALPİM Patent Marka Danışmanlık Limited Şirketi
TANITIM (TÜRKÇE)

2005 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Dilek İmirlioğlu, 2007 yılında Rekabet Hukuku üzerine yüksek lisansını tamamlamış, 2017 yılında ise Gazi Üniversitesi Özel Hukuk Doktora programını bitirmiştir. 2010 yılından beri ALPİM Patent’ in kurucu ortağı olan Dilek İmirlioğlu, aynı zamanda ülkenin çeşitli üniversitelerinde Fikri ve Sınai Haklar alanında dersler vermektedir. Marka Hukuku alanında 10.01.2017 tarihli 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu ile 556 sayılı KHK düzenlemesini karşılaştırma konusunda yazdığı doktora tezinde ilk olma özelliğini taşımakta olup bu konu üzerinde bir de hukuk kitabı bulunmaktadır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Dilek Imirlioglu received her Bachelor of Arts degree from Baskent University Faculty of Law in 2005 and her Master’s degree in Competition Law. For over ten years, she has been working in the field of intellectual and industrial rights as a Patent and Trademark Attorney and she is one of the founding partners of ALPİM Patent since 2010. Ms. Imirlioglu graduated from Gazi University with a PhD in Trademark Law. She is the author of the book “Distinctiveness in Trademark Law and Blurring of the Trademark”. She is also a visiting lecturer and scholar in many universities in Ankara. She teaches courses on Intellectual and Industrial Rights.

Doç. Dr. SENEM KAYAHAN
+90 5357885545
Firma Adı : SENEM KAYAHAN PATENT DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ
TANITIM (TÜRKÇE)

Doç. Dr. Senem Kayahan doktora derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümünden almıştır. 2011 yılından bu yana Türkiye patent vekili, 2019 yılından beri de Avrupa Patent Vekilidir. 2018 yılında Doçentlik Unvanını almış ve Orta Doğu Teknik Üniversitesinde ders vermektedir. 2022 yılında kurulan Senem Kayahan Patent Dan. Ltd. Şti’de Genel Müdür’dür. AIPPI ve INTA üyesidir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Assoc. Prof. Dr. Senem Kayahan, graduated from Middle East Technical University, Chemistry Department, with PhD degree. She is Turkish patent attorney since 2011  and European Patent Attorney since 2019. She received the title of Associate Professor in 2018 and is a lecturer at Middle East Technical University.She is a member of AIPPI and INTA.

Doğukan Berk Aksoy
03124685000
Firma Adı : Aksoy IP
TANITIM (TÜRKÇE)

Av. Doğukan Berk Aksoy, farklı sektörlerdeki yerli ve yabancı müvekkillerine fikri mülkiyet alanındaki birçok konuda danışmanlık vermekte, fikri mülkiyet haklarının lisanslanması ve devri ile alakalı sözleşmelerin müzakerelerini yönetmektedir. Ayrıca, fikri mülkiyet haklarının Türkiye’de ve yurtdışında tescili işlemleri yürütmekte, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdindeki itiraz işlemlerinde müvekkillerini temsil etmektedir. Ankara Fikri ve Sınai Haklar Mahkemeleri nezdinde bilirkişilik de yapan, Doğukan, marka, patent, tasarım telif ve haksız rekabet davalarında müvekkillerini temsil etmektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Doğukan Berk Aksoy advises his local and international clients from various sectors on a wide range of intellectual property matters. He negotiates assignment and license agreements with counterparties on behalf of his clients. Further, he conducts the registration filings of intellectual property rights in Turkey and abroad and represents his clients in opposition procedures before the Turkish Patent and Trademark Office. Dogukan, who also acts as a court expert in IP disputes, regularly represents his clients before the Turkish Courts in all kinds of disputes related to trademarks, patents, designs, copyrights and unfair competition.

EMİN KORHAN DERİCİOĞLU
+90 532 211 83 32 / +90 312 417 23 23
Firma Adı : Ankara Patent Bürosu Anonim Şirketi
ERDEM ŞAHİNKAYA
+90 541 733 77 05
Firma Adı : SAMPA CAMP ve Teknolojileri A.Ş.
TANITIM (TÜRKÇE)

Sampa 1950 yılına kadar uzanan üretim ve endüstri uzmanlığıyla 1994 yılında, Samsun’da 100 m2’lik bir işletmede dağıtımcı olarak kurulmuştur. Zaman içerisinde benzersiz bir imalat, tedarik ve satış devine dönüşen Sampa, 100.000 m2’lik entegre fabrika yerleşkesinde faaliyet göstermektedir. Ağır ticari araçlar için motor, süspansiyon kabini, elektrik sistemleri vb. dahil olmak üzere 24 farklı grupta 16.000'den fazla ürün üretiyoruz.15 milyon dolarlık bir yatırımla 3.000 m2’lik alana kurulan, yüksek teknolojiye sahip araştırma ve geliştirme merkezimiz CAMP’te asla sona ermeyen yenilik arayışımızla gurur duyuyoruz. Sampa, kurum içi inovasyonu zirveye çıkarmak hedefiyle şirketin yıllık cirosunun %2,5’ini CAMP’e ayırıyor. Yüksek teknolojili ekipman, cihaz ve test makineleriyle donatılan CAMP, mühendis ve tasarımcılarından oluşan 110 kişilik ekibiyle sürekli yeni malzemeler ve yöntemler geliştiriyor.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Sampa was established in 1994 as a distributer in a 100 m2 shop with a production and industry expertise that dates back to 1950. Since then, the company has transformed into a manufacturing, procurement and sales giant, operating on a 100.000 m2 integrated factory campus.We manufacture over 16.000 products for heavy-duty commercial vehicles over 24 different groups including motor, suspension, cabin, electrical systems, etc.We take pride in our never-ending quest for innovation at CAMP, our 3000 m2 state-of-the-art research and development center launched with an investment of 15 million dollars. As Sampa’s significant step in expanding local innovation, CAMP is fueled with 2.5% of Sampa’s annual turnover. Equipped with high-tech tools, machinery, and 5 divisions with a total of 110 engineers and designers, CAMP is constantly in pursuit of new products, processes, materials, and methods.

ERSİN YEŞİL
ESENYEL BARAK BAL
+90 216 987 24 12
Firma Adı : AK GÜLER BARAK AVUKATLIK ORTAKLIĞI
TANITIM (TÜRKÇE)

Av. Esenyel Barak Bal; 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. 2001 yılından beri avukatlık mesleğini icra etmektedir. Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Tüketicinin Korunması Hukuku, Teknoloji ve Fikri Mülkiyet Hukuku başta olmak üzere hukukun çeşitli alanlarında uzmanlaşmıştır. 2013 yılında marka vekili olmuştur. Ak Güler Barak Avukatlık Ortaklığı'nın kurucu ortağıdır. Türkçe ve İngilizce hizmet sunmaktadır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Esenyel Barak Bak graduated from Istanbul University Faculty of Law in 2000. She has been practicing law since 2001. Her main activity is litigation and contracts. She is specialized in various fields of law, especially Commercial Law, Labor Law, consumer Protection Law, Technology, and IP Law. She has been a trademark attorney since 2013. She is the founder partner of Ak Güler Barak Attorney Partnership. She provides service in Turkish and English

FATMA IŞIL Sırakaya
+90 532 422 39 32
Firma Adı : FATMA IŞIL SARIKAYA
TANITIM (TÜRKÇE)

Ankara Fikri ve Sına Haklar Hukuk Mahkemesinden emekli olduktan sonra Ankara Barosu mensubu avukat ve marka vekili olarak yaklaşık 14 yıldan beri çalışıyorum.

FETHİ MERDİVAN
+90 505 221 40 06
Firma Adı : ALICA NOVUS PATENT FİKRİ MÜLKİYET DAN. YÖNT. DEĞERLEME BİLİŞİM EĞİTİM REKLAM TANITIM TİC. A.Ş.
TANITIM (TÜRKÇE)

Novus Patent, deneyim ve güncel bilginin ışığında, şeffaflık, hesap verilebilirlik ilkelerine uygun olarak, başta patent, marka, tasarım, olmak üzere fikri mülkiyete ilişkin tüm konularda, ihtiyaca uygun ölçü ve kapsamda, bütüncül ve stratejik çözüm önerileri sunmakta, hukuki ve teknik danışmanlık hizmetleri vermektedir. Hizmet verdiğimiz iş sahiplerinin ilgili sektördeki rekabet gücü ve başarılarının, fikri mülkiyet haklarının zamanında tescili ve iyi yönetimi, güçlü bir şekilde korunması sayesinde artacağına inanıyoruz. Bu ilkeler çerçevesinde, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak, en uygun çözümleri tek bir merkezde üretmek ve uygulamak üzere, Türk fikri mülkiyet hukukuna içtihat oluşturulması ve mevzuat hazırlanması konularında yön vermiş deneyimli ekibimiz yanında, uluslararası işbirliği ağımıza dahil çözüm ortaklarımızın küresel ölçekteki yakın desteği de her zaman yanınızda olacaktır. Bu amaçla şirketimiz, ekonomik faaliyetlerin tüm aşamalarında, patent, marka, tasarım, coğrafi işaretler, yeni bitki çeşitleri, entegre devre topografyaları, alan adları, ticaret unvanları gibi fikri mülkiyet haklarının korunması ve kullanılması için başvuru, tescil, izleme, itiraz, yenileme, lisanslama, devir, yönetim ve değerleme vb. tüm işlemleri, dinamik ve üst düzeyde deneyimli bir ekiple yerine getirmektedir. Çalışma ekibimiz, fikri mülkiyet hukukuna katkı vermiş deneyimli hukukçular ve marka / patent vekillerinden oluşmaktadır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Novus Patent has been established by a team composed of highly experienced and dedicated legal experts and Patent/Trademark Attorneys that have made considerable contributions to the Turkish intellectual property (IP) case laws and to preparation of the Turkish IP legislation. In the light of broad experience, up-to-date and sophisticated knowledge, Novus Patent offers a one-stop service related to entire issues in IP protection in Turkey. Our primary aim is to determine the client’s wide variety of needs precisely and to provide a to-the-point, strategically accurate and a complete legal and technical service. Novus Patent carries out all relevant transactions such as filing, opposing, renewal, monitoring, licensing, IP portfolio management and valuation relating to patents, trademarks, designs, geographical indications, integrated circuit topography, domain names, trade names to protect rights and interests of our clients and to increase the value of their IP assets.

FİGEN KONAK
+90 312 285 99 89
Firma Adı : FİGEN KONAK MARKA PATENT VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
TANITIM (TÜRKÇE)

Şirket unvanı FİGEN KONAK MARKA PATENT VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.'dir. İştigal konuları: • SİNA-İ MÜLKİYET HAKLARI yani Patent, Marka, Tasarım ve Entegre Devre Topoğrafyalarının tescil edilmesi ve tescil sonrası yapılması gereken iş ve işlemlerin yürütülmesi • Söz konusu işlerin uluslar arası boyutta da tescillerinin yapılması, hak ihlali durumunda gerekli itiraz süreçlerinin yürütülmesi • Yine Sinai-Mülkiyet hakları içinde yer alan yöresel ürünlerin korunması amacıyla Coğrafi işaretlerin tescil edilmesi ve sonrasında denetim süreçlerinin yürütülmesi • Tescil edilen markaların benzerlerine karşı Türkiye’de ve Dünyada izlenme ve gözlem hizmetleri • Rakiplerin izlenmesi, raporlanması • Ar-ge ekiplerinin Patent, tasarım izleme araştırma konusunda eğitilmesi • Ve yukarıdaki işlere yönelik proje kapsamında ve Kurumlar nezdinde eğitimlerin verilmesidir.

Firma Adı : Boğaziçi Patent Marka Ve Danışmanlık Ltd Şti
TANITIM (TÜRKÇE)

Boğaziçi Patent Marka Danışmanlık Limited Şirketi, genç ve dinamik bir şirkettir. Şirketimizde çalışan arkadaşlarımız, kendilerini mesleğine adamış olan, her durumda üzerlerine aldığı sorumlulukları yerine getirmeyi vaad etmekte ve uzmanı oldukları alanlarda yeterlilik garantisi vermektedirler. Boğaziçi Patent Marka ve Danışmanlık Limited Şirketi olarak, Fikri ve Mülkiyet Hakları alanlarında Türkiye’de ve dünyadaki diğer ülkelerdeki partnerlerimiz aracılığı ile tüm dünyada ülkelerinin ulusal patent ofislerinde marka, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım tescil başvuruları ve bu hususlara ilişkin diğer hizmetleri içeren her türlü hizmeti veriyoruz. Fikri ve sınai mülkiyet hakları, telif hakları, rekabet hukuku, ticaret hukuku ve Sermaye PiyayasıHukuku alanlarında deneyime sahip olup, bu alanlarda danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Boğaziçi Patent Marka Danışmanlık Limited Şirketi tradenamedcompany is a young and dynamiccompany. Ourcolleaguesworking in ourCompanyare self-devotedprofessionalswhoundertaketoaccomplish and fulfillalltheresponsibilitiestheyassume at alltimes and underanycircumstances. All of ourcolleaguesprovetheircompetency on theirrelevantexpertiseareas. We as, Boğaziçi Patent Marka ve Danışmanlık Limited Şirketi renderourserviceswithinthefield of Intellectual and IndustrialPropertyRightsboth in Turkey and in throughouttheworldbyway of oursolutionpartners in differentcountries of theworld. ourservicesinclude a widerange of varietyunderthecooperation of national patent offices of variouscountriessuch as; trademarks, patents, utilitymodels, industrialdesignregistrationapplications and otherallkinds of complementaryservicescoveringtheforegoingservices. Ourcolleaguesareexpert and experienced on variousfieldssuch as; intellectual and industrialpropertyrights, copyrights, competitionlaws, commerciallaws and Capital Market Laws and weareprovidingconsultancyservices on theforegoingareas.

GİZEM DİLAN ÖZMEN
0536 682 08 79
Firma Adı : -
TANITIM (TÜRKÇE)

2004 yılında Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. 2005 yılından bu yana fikri haklar sektöründe çalışmaktadır . 2009 yılından bu yana Patent ve marka vekilliği unvanına hak kazanmıştır. 9 yıl patent ve tasarım alanında yöneticilik yapmıştır. Dünya Gazetesi’nde fikri haklar alanında yazılar yayımlamaktadır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

She was graduated from Gazi University, Department of International Relations in 2004. She has been working in the Intellectual Property Sector since 2005. She assumed the title of patent and trademark attorney in 2009. Shehas a 9 years’ experience of management in the field of patent and design. She publishes articles in the field of Intellectual Property in Dünya Newspaper.

Gizem TEKE KARSLI
0 530 708 1033
Firma Adı : GRUP OFİS MARKA PATENT A.Ş
TANITIM (TÜRKÇE)

2007-2012 yılları arasında Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi- Kimya Mühendisliğinde Lisans Eğitimini tamamladı. Aynı zamanda 2007-2013 yılları arasında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 2012 yılında Sınaî ve Mülkiyet Hakları konusunda öncü bir yere sahip olan Grup Ofis Marka Patent A.S Ankara Merkez Ofisi’nde Patent Uzmanı olarak göreve başlamıştır. Su an Grup Ofis Marka Patent A.S. Partneri ve Patent Bölümü Yöneticisidir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Between 2007-2012, she completed her undergraduate degree in Gazi University Faculty of Engineering -Chemical Engineering. At the same time, she completed her undergraduate degree at Anadolu University, Department of Business Administration between the dates of 2007-2013. In 2012, she started to work as a Patent Specialist at the Grup Ofis Marka Patent Inc. in Ankara Headquarters, which has a leading place in Industrial and Property Rights. Gizem TEKE KARSLI, who is currently the Partner and Patent Department Manager of Grup Ofis Marka Patent Inc.

GÜLDENİZ DOĞAN ALKAN
+90 212 354 00 00
Firma Adı : Gün+Partners
TANITIM (TÜRKÇE)

Güldeniz Doğan Alkan Gün+Partners’da 2006 yılında çalışmaya başlamıştır ve 2017 yılından itibaren ortak avukat olarak görevini sürdürmektedir. Kendisi, markalar, tasarımlar, telif hakları, patent ve faydalı modellerin yanı sıra haksız rekabet alanında uzmanlaşmıştır. Güldeniz Doğan Alkan, fikri mülkiyet alanında müvekkillerin stratejilerinin belirlenmesi ve kendilerine hukuki görüş verilmesi, Fikri ve Sınai Haklar Mahkemeleri nezdinde (TÜRKPATENT aleyhine olan davalar da dahil olmak üzere) müvekkillerin temsil edilmesi ve müvekkillerin hükümsüzlük, tecavüz ve diğer tür davalarda Mahkemeler nezdinde temsil edilmesi de dahil olmak üzere yüzlerce çekişmeli ve çekişmesiz nitelikte sayılacak itiraz ve dava sürecinde yer almıştır. Aynı zamanda TÜRKPATENT nezdinde yayınlanan marka ve tasarımlara ilişkin yayına ve karara itiraz süreçlerini yönetmektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Güldeniz Doğan Alkan joined the firm in 2006 and has been a partner since 2017. Güldeniz is both lawyer and a trademark and patent attorney specializing in Intellectual Property law. She focuses on trademark and design, and copyright as well as unfair competition. Güldeniz advises on both contentious and non-contentious matters including implementing IP protection and enforcement strategies, and represents clients before the Ankara IP courts (including actions against the Turkish Patent and Trademark Office) and represents clients before courts in cancellation, infringement and other types of action. She also works in IP enforcement where she supervises oppositions and appeals on trademark and design applications before the Turkish Patent and Trademark Office.

GÜRŞEN M.SEVİNÇ
0(312) 468 5000
Firma Adı : GRUP OFİS Marka Patent
TANITIM (TÜRKÇE)

GürşenM.Sevinç, sınai mülkiyet hakları konusunda yerli ve yabancı müvekkillere hizmet veren Grup Ofis Marka Patent A.Ş.’nin Onursal Başkanıdır. Mali Müşavir, Marka-Patent Vekili, Avrupa Patent Vekili ve TOBB Patent ve Marka Vekilleri Meclis üyesidir. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Sevinç, Emekli Sandığı, Osmanlı Bankası ve Bağ-Kur Genel Müdürlüğü’ndeki çalışmalarının ardından 1984 yılında Grup Ofis Marka Patent’i kurmuştur. Pek çok dernek ve kooperatife, kurucu üyelik, yönetim ve denetim kurulu üyeliğine başkanlık yapmıştır. Musikiye olan sevgisi dolayısıyla 2015 yılında musikiye bir federasyon kazandırıp “Türk Musiki Federasyonu”nu kurmuştur.

INTRODUCTION (ENGLISH)

GürşenM.Sevinç is the Honorary President of GrupOfisMarka Patent A.Ş., which offers services within the scope of industrial property rights to domestic and foreign clients. He is a financial advisor, a patent and trademark attorney, and a European patent attorney. Having graduated from Ankara Economics and Commercial Sciences Academy, Gursen Sevinc established GrupOfisMarka Patent in 1984 after years of service in SSI Pension Fund, the Ottoman Bank, and the Social Security Organization for Artisans and Self-Employed. He had assumed many positions such as theFounding Member, Member, and President of Management and SupervisoryBoards in several associations and cooperatives. In his passion for music, Gursen Sevinc established the "Turkish Music Federation" in 2015.

HAMİDE ZEHRA GÜRBÜZ ÖNAL
+90 312 440 71 11
Firma Adı : ONAL-ONAL DANIŞMANLIK SANAYİ VE TİCARET A. Ş.
TANITIM (TÜRKÇE)

ONAL&ONAL HUKUK BÜROSU Onal & Onal Hukuk Bürosu, yurt içi, yurt dışı ve yurt dışı müşterilerine, 1986 yılından bu yana bilgi birikimi ve kaynakları ile geniş bir yelpazede hukuki, ticari ve danışmanlık hizmeti vermektedir. ONAL & ONAL IP Onal & Onal IP, 1999 yılından beri Marka, Patent ve Tasarım Hizmetleri ve Telif Hakkı alanlarında faaliyet göstermektedir. Fikri mülkiyet hakları ve sınai mülkiyet hakları kapsamında lider bir firmadır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

ONAL&ONAL LAW OFFICE Onal&Onal Law Offıce has been providing a wide range of legal, commercial and consultancy services to domestic, international and international customers with its knowledge and resources since 1986. ONAL&ONAL IP Onal & Onal IP has been operating in the fields of Trademark, Patent and Design Services and Copyright since 1999, which is a leading company within the scope of intellectual property rights.

HANDE MUMCUOĞLU
+90 312 428 60 03
Firma Adı : MUMCUOĞLU VE ARK PATENT VE MARKA DAN. LTD. ŞTİ.
TANITIM (TÜRKÇE)

Sınai ve Fikri Haklar alanına yönelik koruma taleplerinin resmi ofisler nezdinde dosyalanması, başvuru ve tescil sonrası süreçlerin sistemli ve düzenli şekilde koordine edilmesi, uzun soluklu, detaylı prosedür hakimiyeti ve özellikle uzmanlık gerektiren süreçleri beraberinde getirmektedir. Mumcuoğlu & Ark Patent ve Marka Danışmanlık Limited Şirketi, Fikri ve Sınai Haklar alanında on yıldan fazla sektör deneyimi olan iki ortak tarafından kurulmuştur. Kaliteli hizmet sunma anlayışı ile müşterilerinin ihtiyaçlarını, yerel ve uluslararası resmi merciler nezdinde azami dikkat ve özen ile cevaplamayı kendisine ilke edinen Mumcuoğlu ve Ark Patent ve Marka Danışmanlık Limited Şirketi, avantajlı hizmet bedelleri ile kaliteyi bir arada sunmaktadır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

It can be an intricate task to work out and follow all local IP formalities for obtaining national protection in the designated area and to monitor the associated long formal stages, as well as to ensure continuity of the resulting rights. Mumcuoglu & Ark Patent and Trademark Consultancy has been founded by two partners with full expertise in all IP related issues over ten years of experience. Motivated to provide high quality service, what we value most is the professional opportunity to represent our clients before national authorities in a way that best responds to their specific needs in our jurisdiction.

HATİCE KUTBAY VATAF
0543 214 24 95 - 0212 912 52 40
Firma Adı : Firma Adı: WORKMARK FİKRİ VE SINAİ HAKLAR KURUMSAL DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
TANITIM (TÜRKÇE)

Kendinizin ve/veya firmanızın kısa tanıtımı (Maksimum 100 kelime): (TÜRKÇE) İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, İktisat bölümü 2001 yılı mezunudur. Çeşitli sektörlerde çalıştıktan sonra, 2003 yılında Fikri Mülkiyet Hakları sektöründe çalışmaya başlamıştır. 2005 yılında Marka Vekilliği sınavını kazanmış, Marka Vekili unvanını almıştır. Workmark Fikri ve Sınai Haklar firmasında mesleğine devam etmekte olup, yurtiçi-yurtdışı marka, tasarım, patent tescil konularında hizmet verilmektedir.

HATİCE TOKSOY (ABU-GHAZALEH)
+90 312 417 60 95
Firma Adı : TRADE MARKS AGENCIES CO. LTD. (ABU‐GHAZELEH INTELLECTUALPROPERTY TMP‐AGENTS )‐TÜRKİYE ANKARA ŞUBESİ
TANITIM (TÜRKÇE)

Abu‐Ghazaleh Intellectual Property (AGIP), Kuveyt’te 1972 yılında, sınai mülkiyet korumasının Arap dünyasında gelişiminin ilk aşamalarında olduğu bir dönemde, T.M.P. Agents adı altında kurulmuştur. Bununla birlikte, AGIP kuruluşundan itibaren, her zaman Arap dünyasında sınai mülkiyet altyapısı geliştirme çabalarının ön saflarında yer almıştır. Bu amaçla AGIP, bölgede önemli değişiklikler meydana getiren etkili bir IP sistemi kurmak amacıyla, Arap hükümetleri ve uluslararası kuruluşlar ile sıkı bir koordinasyon içinde çalışmıştır. Sınai mülkiyetin korumasına yönelik bu bağlılık, AGIP’in WIPO, WTO gibi uluslararası örgütler ve INTA, AIPPI ve FICPI gibi sivil toplum örgütleri ile olan devamlı ilişkisi ve Arab Society for Intellectual Property (ASIP) ve Licensing Executives Society‐Arab Countries (LES‐AC) gibi Arap sivil toplum örgütlerine finansal desteği ile güçlendirilmiştir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Abu‐Ghazaleh Intellectual Property (AGIP) was established in Kuwait in 1972 under the name of T.M.P. Agents at a time when Intellectual Property (IP) protection was still in its early stages of development in the Arab region. However, since our launch AGIP has consistently been at the forefront of efforts to improve the infrastructure of IP in the Arab world. To this end, AGIP has worked in close coordination with Arab governments and multilateral organizations on introducing an efficient IP system that has brought up significant changes to the region. This commitment to IP protection has been reinforced through AGIP’s continued involvement with international organizations, including the WIPO, WTO, with NGOs such as INTA, AIPPI, FICPI and through our funding support of Arab NGOs, such as the Arab Society for Intellectual Property (ASIP) and the Licensing Executives Society‐Arab Countries (LES‐AC).

HAYRİYE DAVARCI
+90 532 242 76 15
Firma Adı : Hayriye Davarcı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ltd. Şti.
TANITIM (TÜRKÇE)

Hayriye Davarcı Ltd. Şti. 1993 yılında kurulmuştur. Çalışma faaliyetleri içinde, yabancı bir danışmanlık firması ile çözüm ortaklığı yapmış; bu çalışmaları sırasında Avrupa ve diğer ülkelerdeki firmaların yabancı sermayeli şirket kuruluşları vb. işlemlerini, Marka, Patent, Know-How (bilgi-birikim) Royalite Lisans Sözleşmelerinin Hazine Müsteşarlığı tarafından onaylanması çalışmalarında bulunmuştur. Şirket ortağı ve Genel Müdürü Hayriye DAVARCI, 1996 Yılından beri Marka ve Patent Vekillik Yetki Belgesi ve aynı zamanda Avrupa Patent Vekillik Yetki Belgesi sahibidir. 1996 Yılından bu yana Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları alanında danışmanlık hizmeti sunmakta olan butik bir firmadır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Hayriye Davarcı Ltd. Co. was established in 1993. Within its activity scope they have been in solution partnership with a foreign consulting company where they performed the procedures to found companies with foreign capital from firms in Europe and other countries, to attain (Turkish State’s)Treasury Secretary’s approval for registry of brand, patent, know-how, and for royalty license contracts. Company partner and General Manager Hayriye DAVARCI possesses licenses of authorization for Brand & Patent Attorney and additionally for Europe Patent Attorney since 1996. The boutique company offers consulting in Intellectual and Industrial Property Rights since 1996.

HİMMET ÖZTÜRK
İBRAHİM EKDİAL
İBRAHİM EMRE EDİBOĞLU
Firma Adı : MTP PATENT LİMİTED ŞİRKETİ
TANITIM (TÜRKÇE)

MTP PATENT, 20 yılı aşkın bir tecrübeyle Savaş YÜKSEL tarafından kurulmuş bir firma olup, fikri ve sınai mülkiyet alanında profesyonel hizmet sunmaya devam etmektedir.

 

İbrahim KIZILIRMAK, 2015 yılında MTP PATENT firmasında çalışmaya başlamıştır. 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi – İşletme Bölümünde Lisans ve 2021 yılında Ankara Üniversitesi - Fikri Mülkiyet Hakları, Teknoloji Politikaları ve İnovasyon Yönetimi Bölümünden Yüksek Lisans Eğitimlerini tamamlayarak mezun olmuştur. 2019 yılında Marka Vekilliği sınavından başarılı olarak, Marka Vekili ve Uluslararası Marka ve Patent Danışmanı unvanı ile çalışma hayatına devam etmektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

MTP PATENT is a company founded by Savaş YÜKSEL with more than 20 years of experience and continues to provide professional services in the field of intellectual and industrial property.

 

İbrahim KIZILIRMAK started to work in MTP PATENT company in 2015. He graduated from Hacettepe University - Department of Business Administration in 2017 and graduated from Ankara University - Intellectual Property Rights, Technology Policies and Innovation Management Department in 2021 by completing his Master's Education. Successfully passing the Trademark Attorney exam in 2019, he continues his career as a Trademark Attorney and International Trademark and Patent Consultant.

IRMAK YALÇINER
+90 312 468 35 04
Firma Adı : YALÇINER PATENT ve DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.
TANITIM (TÜRKÇE)

Irmak YALÇINER patent ve marka vekilidir. 2007 yılından bu yana Yalçıner Patent’tin ortağıdır. Yüksek Lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümünden almıştır. Sınai mülkiyet uygulamaları, özellikle de marka ve tasarım tescili ve süreçleri alanında ulusal ve uluslararası işlemler ile ihlal ve hükümsüzlük analizi konularında deneyimlidir. Mahkemelerde bilirkişilik yapmaktadır. 2014 yılında endüstriyel tasarımların doğru bir şekilde açıklanmasına için rehber hazırlanmasına yönelik Lahey Biriminde WIPO danışmanı olarak çalışmıştır. AIPPI Türkiye Yönetim Kurulu Bakan Yardımcısı, AIPPI Tasarımlar Daimi Komitesi üyesi ve FICPI Tasarımlar Komitesi üyesi olarak görev yapmaktadır. PEM, AIPPI, FICPI ve INTA üyesidir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Irmak YALÇINER is patent and trademark attorney. She is partner at Yalçıner Patent since 2007. She holds MSc. degree from Middle East Technical University, Department of Industrial Design. She has experience in industrial property implementations, infringement and invalidity analysis. She is expert witness at IP Courts. She has worked as WIPO Consultant on developing guidelines on proper disclosure of industrial designs. She is Vice President of AIPPI Turkey, member of AIPPI Designs Standing Committee and FICPI Designs Committee. She is a member of AIPPI, FICPI and INTA.

KEREM GÖKMEN
0541 606 64 88
Firma Adı : BEYOND
TANITIM (TÜRKÇE)

2005 yılında İşletme ve daha sonra Marka İletişimi bölümlerinden mezun olduktan sonra 2008 yılında sektöre adım atmıştır. BEYOND firmasında Kurucu Ortak ve Marka Vekili olarak görev yapmaktadır. Sınai Mülkiyet alanında özellikle Marka ve Tasarım Yurtiçi ve Uluslararası tescil süreçleri , Kullanılabilirlik Araştırmaları , İhlal Analizleri, İtirazlar , Alan Adı Uyuşmazlık Çözümleri konularında deneyim sahibidir ve bu deneyimi WTR 1000 ve Managing IP gibi bağımsız kuruluşlar tarafından da derecelendirilmesini sağlamıştır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

After graduated from University , Department of Business Administration and Brand Communication in 2005 he has started his IP career in 2008 and currently works as Founding Partner and Trademark Attorney at BEYOND. He has experience especially in Local and Worldwide Trademark and Design Registration Process , Use Availability Searches , Infringement Analysis , Oppositions , Appeals and Domain Name Dispute Resolutions and this experience he gained allowed him to be recommended from WTR 1000 and Managing IP.

KORAY BULUT
+90 312 229 89 28
Firma Adı : FARMAPATENT LTD. ŞTİ.
TANITIM (TÜRKÇE)

Koray Bulut, Patent&Marka Vekili (2009) ve Avukat (2016) olarak çalışmaktadır. 2018-2022 yıllarında Ankara Barosu Fikri Mülkiyet ve Rekabet Hukuku Kurulu Başkanlığı’nı yürütmüştür. 2022 yılında Avrupa Patent Vekili olmuştur. İlaçlar, biyoteknolojik ilaçlar, tarım ilaçları, gıda takviyeleri ve kozmetikler alanında uzmanlaşmıştır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Koray Bulut is a Patent & Trademark Attorney (2009), Attorney at Law (2016) and European Patent Attorney (2022). He served as the Chairman of the Ankara Bar Association Intellectual Property and Competition Law Board in 2018-2022. He specializes in pharmaceuticals, biotechnological drugs, agrochemicals, food supplements and cosmetics.

M. TUNA YURTSEVEN
+90 312 435 17 05
Firma Adı : Tubay Danışmanlık Ltd.
TANITIM (TÜRKÇE)

Helen, ‘epi’ – European Patent Institute Disiplin Komitesi Sekreteri. Görevim firmamızın Fikri Haklara ilişkin hizmetlerine danışmalık etmektir. Çalışma hayatımda önceleri Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatında görev yaptım. Bu çerçevede Türkiye’yi OECD’de çeşitli komitelerde, Türkiye’de yürütülen UNDP projelerinde temsil ettim. Ulusal teknoloji politikalarının geliştirilmesinde görev aldım. Görevlerimin arasında Meclis Komisyonlarında DPT’yi temsil etmek ve Başbakanlık Yüksek Planlama Kurulu toplantılarına katılmak bulunuyordu. Sınai mülkiyetle ilgili 1995 yılında yürürlüğe giren KHK’ların hazırlanması için oluşturulan özel komitede görev aldım.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Currently, Disciplinary Committee Secretary of ‘epi’ – European Patent Institute. I supervise our firm’s activities focusing on infringement of IP rights. Earlier in my career I worked at the Prime Ministry State Planning Organization. Represented Turkey on various committees at the OECD, and UNDP projects implemented in Turkey, took part in the development of the national technology transfer policies. My duties included attending the sessions at the Parliamentary Committees, the Ministerial Council and at the High Planning Council. I participated in the Ad-Hoc Committee for the preparation of the new industrial property laws in 1995.

M.KAAN DERİCİOĞLU
+90 312 417 23 23 / +90 532 614 12 12
Firma Adı : ANKARA PATENT BÜROSU A.Ş.
TANITIM (TÜRKÇE)

Patent ve Marka Vekili olan M. Kaan Dericioğlu, DPT bünyesinde kurulan Patent Kanunu ve Türk Patent Enstitüsü Kuruluş Kanunu Hazırlık Özel İhtisas Komisyonu’nda Raportörlük ve Başkan Vekilliği yapmıştır. Mimar Sinan, Orta Doğu Teknik, İstanbul Teknik, Ankara, Bilgi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji, Özyeğin Üniversitesi’nde Fikri Haklar alanında dersler vermiştir. Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması, Erciyes Teknopark BİGG (Bireysel Genç Girişim) Programı, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve TET Proje Baharı Yarışmasında Jüri üyeliği yapmıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde, yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. TOBB Patent ve Marka Vekilliği Meclisi Başkanlığı görevini yapmıştır. kaan.dericioğlu@ankarapatent.com.tr

INTRODUCTION (ENGLISH)

M. Kaan Dericioğlu, who is a Patent and Trademark Attorney, served as the Rapporteur and Deputy Chairman of the Specialization Commission for Preparation of the Patent Law and the Law on Establishment of the Turkish Patent Institute established under the State Planning Organization (DPT). He served as a jury member at the Central Anatolian Exporters' Association National Furniture Design Competition, Erciyes Technopark BIGG (Individual Young Initiative) Program, Association for Creative Children and TET Project Spring Competition. He currently teaches as a part-time lecturer at the Middle East Technical University. He has also served as the President of the Patent and Trademark Attorneys’ Assembly of the Union of Chambers and Commodity Exchanges of Turkey (TOBB). kaan.dericioğlu@ankarapatent.com.tr

MAHMUT DUMAN
0(312) 468 5000
Firma Adı : GRUP OFİS Marka Patent
TANITIM (TÜRKÇE)

2002 yılında İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2005 yılında Marka vekili ve Patent vekili unvanlarını almıştır. 2005 yılından beri Grup Ofis Marka & Patent A.Ş’ de Marmara Bölge Müdürü/Partner olarak görev yapmaktadır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Mahmut Duman has graduatedfromIstanbulUniversityGeophysicalEngineering in 2002. In 2005, he assumedthetitles of TurkishTrademarkAttorneyandTurkish Patent Attorney. He has beenworking at Grup Ofis Marka & Patent A.Ş since 2005 as Head of Marmara Region / Partner.

MEHMET GÜN
+90 212 354 00 00
Firma Adı : Gün+Partners
TANITIM (TÜRKÇE)

Mehmet Gün, ticaret hukuku, şirketler hukuku ve fikri mülkiyet hukuku alanlarındaki deneyimi ve çalışmaları ile uluslararası düzeyde tanınan Gün+Partners Avukatlık Bürosu’nun kurucusudur. Mehmet Gün 40 yıla yakın avukatlık kariyerinde, yerli, yabancı veya yerli-yabancı ortaklık ve ortak girişimlerin, birçok işletme ve şirketin kuruluşu, yapılandırılması ve yönetilmesi konusunda hukuki sorumluluk üstlenmiş, uluslararası anlaşmalar, ticaret ve şirketler hukuku, idare hukuku, düzenlenmiş piyasalar hukuku, medeni hukuk ve borçlar hukuku, çevre hukuku, her türlü fikri mülkiyet hakları ve hukuku konularında danışmanlık, dava ve sözleşme görüşme ve yazım hususlarını içeren avukatlık hizmetleri vermiştir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Mehmet Gün, he founded Gün+Partners law firm which is renowned locally and internationally for its expertise in commercial and corporate, intellectual property, life sciences and dispute management litigation practices in Turkey. He was among the pioneers in the development, regulation, promotion and enforcement of modern Turkish IP laws by the Turkish government, and advised several industry NGO’s and parliamentary debates of the most recent Industrial Property Act of Turkey. He considers himself as a litigator and has acted as lead and co-counsel in numerous local and international litigation, arbitration and mediation. He currently focuses on complex litigation frequently with cross border elements, business concerns and acts as a strategic advisor to clients and the large team of lawyers in the firm.

MEHMET MESUT BARKALE
MELİS ABACIOĞU VISKUSENKO
905333092720
Firma Adı : Abacıoğlu Marka Patent Danışmanlık Ltd Şti
Firma Adı : Ankara Patent Bürosu
Firma Adı : KALKINMA OFİSİ YÖNETİM DANIŞMANLIĞI EĞİTİM HİZMETLERİ REK.ORG.BİLİŞİM VE LOJİSTİK TİC LTD.ŞTİ
TANITIM (TÜRKÇE)

Kalkınma Ofisi ; Yönetim Danışmanlığı , Devlet Teşvikleri Danışmanlığı ve Sınai Mülkiyet Hakları Danışmanlığı konularında faaliyet göstermektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Kalkınma Ofisi provides Management Consultancy, Government Incentives Consultancy and Industrial Property Rights Consultancy services in Turkey.

MURAT PİŞKİN
+90 553 212 77 60
Firma Adı : ÇANAKKALE MARKA PATENT OFİSİ
TANITIM (TÜRKÇE)

TPE siciline 1245 sicil no ile kayıtlıyım. 2006 yılından beri Çanakkale Marka Patent Ofisi adı ile Çanakkale ilinde faaliyet göstermekteyim.

Murat SAYGIN
0216 338 41 09 - 0216 338 42 09
Firma Adı : SAYGIN PATENT MARKA VE TASARIM DAN. HİZ. TİC. LTD. ŞTİ.
TANITIM (TÜRKÇE)

2006 yılında İstanbul'da kurulmuş olan Saygın Patent, yurtiçi ve yurtdışında fikri ve sinai haklar (marka, patent, tasarım) alanında danışmanlık hizmeti vermektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Saygın Patent which was established in İstanbul 2006 offers consultancy service in the filed of intellectual and industrial rights (trademark, patent, industrial design) with in the country and abroad

NEVZER ALPERTEN ÖZCAN
05492119000
Firma Adı : ALPİM Patent Marka Danışmanlık Limited Şirketi
TANITIM (TÜRKÇE)

2004 yılında Başkent Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Nevzer Alperten 2006 yılından beri Fikri Mülkiyet Hakları alanında çalışmaktadır. 2007 yılında Ankara Üniversitesi FİSAUM (Fikri ve Sınai Haklar Araştırma ve Uygulama Merkezi) programına iştirak eden Nevzer Alperten, 2007 yılından beri Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde kayıtlı Patent ve Marka Vekilidir. 2010 yılından beri ALPİM Patent’ in kurucu ortağıdır. Çalışma sürecinde Patent, Marka ve Tasarım korunmasına ilişkin ulusal ve uluslararası deneyim elde etmiştir. Yurtiçi ve yurtdışında birçok toplantı ve eğitime katılım sağlamıştır. ALPİM Patent’ teki görevi haricinde bir üniversitede öğretim görevlisi olarak kendi alanında ders vermektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Nevzer Alperten received her Bachelor of Arts degree from Başkent University Department of Business Administration in 2004 and has been working in the field of intellectual and industrial rights since 2006. She also completed Ankara University’s program at Intellectual and Industrial Rights Research and Application Center (FISAUM) in 2007. She was entitled as a Patent and Trademark Attorney in the same year. She is one of the founding partners of ALPİM Patent since 2010. Besides working as an expert in IP Courts, Mrs. Alperten is a regular participant and speaker at various workshops, panel discussions, seminars on Intellectual Property. She is also a visiting lecturer in a university in Ankara. She teaches courses on Intellectual and Industrial Rights.

NİL KARA ALTIPARMAK
90 312 419 27 51
Firma Adı : MPD Marka Patent Danışmanlığı Ltd.Şti.
TANITIM (TÜRKÇE)

ODTÜ Fen–Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü mezunudur. 1998 yılında kurulan MPD Marka Patent Danışmanlığı firmasının sahibidir. Marka ve Patent Vekilidir. Sınai Mülkiyet hakları konusunda ulusal ve uluslar arası alanda müvekkillerine hizmet vermektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Graduated from Middle East Technical University Faculty of Arts and Sciences . Department of Mathematics. Managing owner of MPD Trademark Patent Consultancy Company founded in 1998. Active trademark/patent attorney. Provides service to clients nationally and internationally regarding Intellectual Property rights.

NUR HAYAT BURAN
NURİYE YAVAN
+90 212 293 8107
Firma Adı : MOMENTOFİS PATENT VE MARKA LIMITED ŞİRKETİ
TANITIM (TÜRKÇE)

Momentofis, 2002 yılından bu yana Sınai Mülkiyet Hakları alanında ulusal ve uluslararası vekillik ve danışmanlık hizmetleri sunmakta olan butik bir IP firmasıdır. Nuriye YAVAN 1996-2002 yıllarında kurucusu olduğu PARAGON’da patent ve marka vekilliğinin yanı sıra Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak çalışmış, 2002 yılında ayrılarak Momentofis’i kurmuş ve halen patentler, markalar ve tasarımlar konularında vekillik ve danışmanlık hizmetleri sunmaya devam etmektedir. AIPPI, EPI ve PEM üyesidir ve Türk Patent ve Marka Kurumu ve Avrupa Patent Ofisi nezdinde işlem yapmaya yetkili patent ve marka vekilidir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Momentofis is one of the boutique IP law firms, which has been offering national and international legal services, including counselling and attorneyship since 2002. Between 1996-2002, Nuriye YAVAN, the co-founder and the director of Momentofis, was working for PARAGON as patent and trademark attorney, as well as the general manager and the chairman. In 2002 she has founded Momentofis and since then she has been offering legal services in particular on patents, trade marks and designs as patent and trademark attorney. Member of AIPPI, EPI and PEM having powers and qualifications as patent and trademark attorney before TURKPATENT and EPO.

Olgaç NACAKÇI
Ofis: +90-850-225-2600 / Cep: +90-533-815-3353
Firma Adı : NACAKÇI DANIŞMANLIK A.Ş.
TANITIM (TÜRKÇE)

Avukat Olgaç NACAKÇI İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesinde tamamlamış, aynı üniversitede doktora çalışmaları devam etmektedir. Olgaç NACAKÇI marka vekilliği yanında Antalya Barosuna kayıtlı serbest avukattır.

NACAKÇI Danışmanlık A.Ş. özellikle fikri mülkiyet alanında uzmanlaşmış olup; marka, patent, tasarım ve diğer konularda ulusal ve uluslararası alanda hizmet veren merkezi Antalya’da olan bir danışmanlık şirketidir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Olgaç NACAKÇI is the managing partner of NACAKÇI. Olgaç received his LL.B., from Istanbul University, School of Law and his LL.M. from Istanbul Bilgi University. He is now studying on his Ph.D. thesis at the same university. Olgaç NACAKÇI a chartered trademark Attorney and a lawyer registered to Antalya Bar Association.

Firma Adı : Bilen Patent & Univation
TANITIM (TÜRKÇE)

2004 yılında kurulan Bilen Patent, yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere; marka, patent, endüstriyel tasarım, alan adı ve telif haklarına ilişkin araştırmadan tescile, rakip-teknoloji takibinden mahkeme nezdinde temsile kadar çok geniş bir alanda hizmet veren profesyonel bir vekillik firmasıdır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Established in 2004, Bilen Patent is a professional representative company providing a variety of services on trademark, patent, industrial design, domain name and copyrights both locally and internationally, ranging from research to registration, from competitor technology monitoring to representations in court.

Firma Adı : Ankara Patent Bürosu A.Ş.
TANITIM (TÜRKÇE)

Fikri mülkiyet kariyerine 1997 yılında Türk Patent ve Marka Kurumunda marka uzman yardımcısı olarak başlamıştır. 1997 – 2020 yılları arasında YİDK dahil, Kurumun marka alanındaki farklı birimlerinde çalışmıştır. Madrid Protokolü, Marka Kanunu Andlaşması başta, uluslararası andlaşmaların Türkiye’de uygulanması ile ilgili kurucu ekiplerde görev yapmıştır. 2012 yılında bir yıl süreyle WIPO’nun Cenevre’deki Uluslararası Bürosu’nda çalışmıştır. Kurumdaki görevinden 2020 yılında istifa etmiştir. 2020 yılından bu yana Ankara Patent’te danışman olarak çalışmaktadır. TÜRKPATENT, WIPO ve EUIPO başta, çeşitli ulusal ve uluslararası kuruluşun etkinliklerine konuşmacı, eğitmen olarak katılmıştır. Çalışma alanında sayısız makale ve iki kitabın yazarı olmasının yanısıra, Türkiye’nin fikri mülkiyet alanındaki en popüler bloğunun kurucusudur.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Önder Erol Ünsal started his career as a trademark examiner at the Turkish Patent and Trademark Office in 1997. Until 2020, he served at different departments of the Office, including the Appeal Board. In 2012, he worked for WIPO for a year. He resigned from government service in 2020 and since then has been working as an IP consultant at Ankara Patent. He has participated in the meetings of many national and international organizations, as a speaker or trainer. He is the author of numerous articles and two books about IP and is the founder of Türkiye’s most popular IP blog.

ONUR BAŞGEZER
+90 232 445 28 55
Firma Adı : BAŞGEZER HUKUK BÜROSU
TANITIM (TÜRKÇE)

20 YILI AŞKIN SÜREDİR İZMİR’DE HUKUK BÜROSU OLARAK FAALİYET GÖSTERMEKTEYİZ. İŞ VE ŞİRKETLER HUKUKU, FİKRİ VE SINAİ MÜLKİYET HUKUKU İLE İCRA VE İFLAS HUKUKU KONUSUNDA UZMANLAŞMIŞ BULUNMAKTAYIZ. AYNI ZAMANDA ŞİRKETLERE HUKUKİ DANIŞMANLIK DA YAPMAKTAYIZ. MARKA VE PATENT VEKİLLİĞİ FAALİYETLERİMİZİ HUKUK BÜROMUZ ÇATISI ALTINDA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ. BU SEBEPLE SADECE TESCİL BAŞVURUSU YAPMAKLA KALMAYIP BAŞVURU SONRASINDA MEYDANA GELEBİLECEK HUKUKİ SORUNLARDA DA BAŞVURU SAHİPLERİNE DESTEK OLARAK TESCİL, DAVA VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİNİ BİRLİKTE YÜRÜTÜYORUZ.

INTRODUCTION (ENGLISH)

WE HAVE BEEN OPERATING AS A LAW FIRM IN IZMIR FOR MORE THAN 20 YEARS. WE SPECIALIZE IN BUSINESS AND COMPANY LAW, INTELLECTUEL AND INDUSTRIAL PROPERTY LAW, ENFORCEMENT AND BANKRUPTCY LAW. WE ALSO HAVE LEGAL CONSULTANCY TO COMPANIES. WE MAKE OUR BRAND AND PATENT AGENCY ACTIVITIES AT OUR LAW OFFICE. MOREOVER, WE ALSO SUPPORT APPLICANTS WITH LEGAL PROBLEMS THAT MAY OCCUR AFTER THE APPLICATION OTHER THAN THE APPLICATION FOR REGISTRATION. WE PROVIDE REGISTRATION, CASE AND CONSULTANCY SERVICES TOGETHER.

OSMAN HATİP
+90 850 473 70 50
Firma Adı : Alkanlar Group Danışmanlık Tic. Ltd. Şti.
TANITIM (TÜRKÇE)

Alkanlar Group, bilgi ve birikimi ile müşterilerine hızlı, gizlilik ve karşılıklı güven esaslarına dayalı, doğru ve hedefe odaklı bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Gelişmeyi ve büyümeyi hedefleyen firmalara; gerekli belgelerin hazırlanması, devlet teşvikleri ve sınai haklar ile ilgili hukuki ve idari destek vererek müşterilerinin global pazarlarda rekabet şansını artırmak hedefiyle yola çıkmıştır.

Özlem Türkoğlu
5053140891
Firma Adı : Magna Hukuk ve Danışmanlık
PINAR ARIKAN
+90 212 354 00 00
Firma Adı : Gün+Partners
TANITIM (TÜRKÇE)

Pınar Arıkan, Gün+Partners’ın patent, marka, tasarım ve FM tescilleri çalışma alanının direktörüdür. 2004 yılından bu yana büromuzda çalışmaktadır. Hali hazırda, marka ve patent vekillerinden oluşan patent, marka, tasarım ve FM tescilleri ekibini yönetmektedir. Marka, patent, tasarım ve alan adı alanlarında; tescil edilebilirlik araştırmaları, yeni başvurularda ve itirazlarda bulunulması, takibat stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanması, müvekkillerin FM portföylerinin dünya genelinde yönetimi konusunda çeşitli sektörlerden yerli ve çok uluslu çok sayıda müvekkilimize danışmanlık yapmış ve kendilerini TÜRKPATENT nezdinde temsil etmiştir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Pınar Arıkan is the director of the IP prosecution practice area in the firm. She has been working for the firm since 2004. She currently leads the IP prosecution team consisting of trademark and patent attorneys. Within the trademark, patent, design and domain name matters, she has counselled a number of local and multi-national clients from diverse businesses on clearance searches, filing new applications and oppositions, developing and implementing prosecution strategies, managing the global IP portfolios of the clients and represented them before the Turkish Patent and Trademark Office.

Firma Adı : Farmapatent Ltd.Şti.
TANITIM (TÜRKÇE)

Marka ve Patent Vekili (1998), Avrupa Patent Vekili, Eczacı. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde yüksek lisans ve doktora yapmıştır. Farmapatent Ltd.Şti. kurucusudur. Özellikle ilaçlar, biyoteknolojik ilaçlar, tarım ilaçları, gıda takviyeleri ve kozmetikler alanında uzmanlaşmıştır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Trademark and Patent Attorney (1998), European Patent Attorney. Pharmacist. Pınar Bulut graduated from İstanbul University, Faculty of Pharmacy. He holds a master's and a doctorate from the Hacettepe University, Faculty of Pharmacy. He is the founder of Farmapatent Ltd. He specializes in pharmaceuticals, biotechnological drugs, agrochemicals, food supplements and cosmetics.

SAFİYE AYTEKİN
Firma Adı : Efor Patent Ltd.
TANITIM (TÜRKÇE)

Savaş Gümüş marka ve patent vekilidir. Efor Patent’in kurucu ortağıdır. Fikri mülkiyet haklarının tescili ve hukuki olarak korunması konularında 1999 yılından bugüne danışmanlık hizmetleri vermektedir. Sınai mülkiyet haklarının tescili, ulusal ve uluslararası işlemleri ile ihlal ve hükümsüzlük analizi konularında deneyimlidir. Mahkemelerde bilirkişilik yapmaktadır. Bu alanda birçok seminer ve toplantıda konuşmacı ve eğitmen olmuştur. AIPPI, INTA ve PEM üyesidir. >Efor Patent; Yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere, fikri haklara ilişkin araştırmadan tescile, rakip-teknoloji takibinden mahkemeler nezdinde temsile kadar geniş bir alanda hizmet veren profesyonel bir vekillik firmasıdır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Savas GUMUS is patent and trademark attorney. He is founder partner at Efor IP Law Inc. He provides consultancy services on the registration and legal protection of intellectual property rights since 1999. He has experience in industrial property implementations, infringement and invalidity analysis. He is a court-appointed IP Expert. He attended many seminars, conventions, and meetings both as a speaker and a trainer. He is a member of AIPPI, INTA and PEM. >Efor IP Law Inc. is a professional representative company providing a variety of services on intellectual property, locally and internationally, ranging from research to registration, from competitor technology monitoring to representations in courts.

Firma Adı : TRADEPARK ULUSLARARASI DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
TANITIM (TÜRKÇE)

Serap Kara, Tradepark şirketinde Patent Vekili ve Marka Vekilliği görevi yürütmektedir. 2003 yılından beridir TÜRKPATENT sicilinde kayıtlı Marka ve Patent Vekilidir. Tradepark, Sınai Mülkiyet haklarına ilişkin olarak Ulusal ve Uluslararası alanda faaliyet göstermektedir. Marka, Patent, Faydalı Model, Tasarım, Coğrafi İşaret haklarına ilişkin işlemlerin yürütülmesi, hakların etkin bir şekilde korunması ve bu haklara yönelik dava ve hukuki işlemleri yürütmek üzere alanlarında uzman marka vekilleri, patent vekilleri, avukatlardan oluşan ekibi teknik ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Serap Kara is a Patent Attorney and Trademark Attorney at Tradepark. She is a Trademark and Patent Attorney registered in the TURKISH PATENT registry since 2003. Tradepark operates in the national and international arena regarding Industrial Property rights. A team of expert trademark attorneys, patent attorneys and lawyers provides technical and legal consultancy services in order to carry out transactions related to Trademark, Patent, Utility Model, Design, Geographical Indication rights, to protect the rights effectively and to carry out lawsuits and legal transactions regarding these rights.

Sevda Selime Kalyoncu
0 312 468 5000
Firma Adı : Grup Ofis Marka Patent A.Ş.
TANITIM (TÜRKÇE)

1988 Antalya doğumludur. 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Kimya (Ing.) bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kimya (Ing.) bölümünde yüksek lisans öğrenimi görmüş ve 2015’te mezun olmuştur. 2014 yılında patent uzmanı olarak Yalçıner Patent ve Danışmanlık firmasında iş hayatına başlamıştır. Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde 2015 yılında m-Marka Vekili, 2017 yılında ise Patent Vekilli olmaya hak kazanmıştır. 2018 yılında ise Grup Ofis Marka Patent A.Ş.’nin Ankara Merkez Ofisi’nde patent uzmanı olarak göreve başlamış olup şu an Grup Ofis Marka Patent A.Ş’de Patent Vekili ve Kimya - Biyoteknoloji ekip lideri olarak görevini sürdürmektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

She was born in 1988, in Antalya. She graduated from Hacettepe University, Department of Chemistry (Eng.) in 2011. Later, she received her master's degree from the Department of Chemistry (Eng.) at Middle East Technical University (METU) and graduated in 2015. She started her career as a patent specialist in Yalciner Patent ve Danismanlik in 2014. She was certified as a trademark attorney in 2015 and a patent attorney in 2017 by the Turkish Patent and Trademark Office. In 2018, she started to work as a patent attorney at the Ankara Headquarters of Grup Ofis Marka Patent Inc, and she is currently working as a Patent Attorney and Chemistry – Biotechnology team leader at Grup Ofis Marka Patent Inc.

SEVGİ AKTAŞ KARAKUŞ
0312 437 33 37
Firma Adı : TRADEPARK ULUSLARARASI DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
TANITIM (TÜRKÇE)

Sevgi Aktaş Karakuş, Tradepark şirketinin kurucusudur ve marka vekilliği görevini yürütmektedir. Tradepark, Sınai Mülkiyet haklarına ilişkin olarak Ulusal ve Uluslararası alanda faaliyet göstermektedir. Marka, Patent, Faydalı Model, Tasarım, Coğrafi İşaret haklarına ilişkin işlemlerin yürütülmesi, hakların etkin bir şekilde korunması ve bu haklara yönelik dava ve hukuki işlemleri yürütmek üzere alanlarında uzman marka vekilleri, patent vekilleri, avukatlardan oluşan ekibi teknik ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Sevgi Aktaş Karakuş is the founder of Tradepark and works as a trademark attorney. Tradepark operates in the national and international arena regarding Industrial Property rights. A team of expert trademark attorneys, patent attorneys and lawyers provides technical and legal consultancy services in order to carry out transactions related to Trademark, Patent, Utility Model, Design, Geographical Indication rights, to protect the rights effectively and to carry out lawsuits and legal transactions regarding these rights.

Şükrü Berkan Soysal
0541 185 45 80
Firma Adı : Soysal & Akgül Hukuk ve Danışmanlık
TANITIM (TÜRKÇE)

1996 yılı Marmaris doğumludur. 2021 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden başarı ile mezun olmuştur. Staj eğitimini müvekkillerine Fikri Mülkiyet alanında hizmet veren uluslararası bir firmada tamamlamıştır. Bunun yanı sıra Ankara Üniversitesi Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü'nde İnşaat Hukuku alanında eğitim alarak bu alanda uzmanlaşmıştır. Şükrü Berkan, 2021 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yapılan sınavda başarılı olarak Marka Vekili olmaya hak kazanmıştır.

ŞÜKRÜ TOYGAR
+90 530 911 47 35 / +90 352 380 03 03
Firma Adı : BTEKNİK SAVUNMA KOMPOZİT VE KAYNAK TEKNOLOJİLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ
TANITIM (TÜRKÇE)

Makine Yüksek Mühendisi ve Uluslararası Kaynak Mühendisiyim. Patent ve Marka vekiliyim.

Firma Adı : Çavuşoğlu Avukatlık Bürosu & Çavuşoğlu Marka-Patent
TANITIM (TÜRKÇE)

Sultan Ballı, Çavuşoğlu Avukatlık Bürosu’nun Uyuşmazlık Çözümü ve Fikri Mülkiyet hizmetlerinden sorumlu kurucu ortak avukatı ve marka vekilidir. Fikri mülkiyet alanında bilhassa markalar ve tasarımlar konusunda uzman olan Sultan Ballı, bu alanda uyuşmazlık çözümü ve hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra marka vekili sıfatı ile TÜRKPATENT nezdinde tescil, itiraz ve sair tüm işlemlerin gerçekleştirilmesinde müvekkillerine hizmet vermektedir. Hukuk eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamış olan Sultan Ballı, İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak faaliyet göstermektedir. Kendisi aynı zamanda TÜRKPATENT nezdinde sicile kayıtlı marka vekilidir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Sultan Ballı leads the IP Prosecution practice of Cavusoglu Law Firm where she advises her clients on managing their IP portfolios and represents them before Turkish Patent and Trademark Office in the whole range of proceedings including applications, oppositions and renewals. She handles a wide variety of IP disputes, with a particular focus on trademarks and designs. Sultan received her LLB from Ankara University Faculty of Law. She is admitted to the Istanbul Bar.

TAYLAN ARIHAN
0532 611 96 44
Firma Adı : ARIHAN & ARIHAN HUKUK BÜROSU
TANITIM (TÜRKÇE)

1964 yılında kurulmuş olan ARIHAN Hukuk Bürosu İş hukuku ve Fikri Mülkiyet Hukuk başta olmak üzere özel hukuk alanında hizmeti sağlamaktadır. Firmanın ortakları ulusal ve uluşlararası düzeyde adli takibat, hukuki ihtilaf, arabuluculuk, tahkim ve danışmanlık konularında tüm hizmetleri sağlama konusunda deneyime ve uzmanlığa sahiptir. Firma bir aile şirketi olup, uygulama alanında istihdam etmekte olduğu meslektaşlarının yetenek ve çabaları ile büyük şirketlerden küçük yerel işletmelere kadar değişen çeşitli müşterilere hizmet sunmaktadır. 1990 yılında Taylan Arıhan ARIHAN, babası (Oktay Arıhan) tarafından kurulmuş olan ARIHAN Hukuk Bürosuna katılmıştır. Halen eşi ve ortağı Aslı Arıhan ile birlikte ARIHAN Hukuk Bürosunda avukatlık mesleğini icra etmektedir. Ayrıca, eşi Aslı Arıhan ile birlikte ortağı olduğu AAC Arabuluculuk ve Anlaşmazlık Çözümleri AŞ’nin yönetim kurulu başkanıdır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

ARIHAN Law Firm, established in 1964, provides legal guidance and legal services in all sub-fields of private law with a specialized focus on Labor Law and Intellectual Property Law. Partners of the firm have expertise and are highly experienced in judicial proceedings, legal disputes, mediation, arbitration and counselling at both national and international levels. The firm, which is a family company, provides legal service to many establishments ranging from small local businesses to big corporations with the talent and efforts of employed colleagues. Taylan Arıhan had joined ARIHAN Law Firm, which was established by his father Oktay Arıhan, in 1990. He continues to practice his profession alongside his wife and partner Aslı Arıhan in ARIHAN Law Firm. Further, he is the chairman of the board of AAC Mediation Center, in which he is partners with Aslı Arıhan.

Firma Adı : Patentpark Danışmanlık Limited Şirketi
TANITIM (TÜRKÇE)

Kamu Yönetimi ve İşletme alanında Lisans derecelerine sahip olan Töre Kara, en son olarak Maltepe Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını Marka Yönetimi Tez konusu ile tamamlamıştır. 10 yıldır Sınai Haklar sektöründe çalışmakta olup 2015 yılından beridir de kurucu ortağı olduğu Patentpark firması altında müvekkillerine hizmet vermektedir. Patent ve Marka Vekili olan Töre Kara 2018 yılından beridir de Sınai Haklar konusunda bilirkişilik görevini yürütmektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Töre Kara, who has bachelor degrees in Public Administration and Business Administration. Lastly, completed MBA programme at Maltepe University with subject of thesis “The Brand Management”. He has been working in the Industrial Rights sector for 10 years and serving his clients under the Patentpark which he is a founding partner since 2015. Töre Kara, a Patent and Trademark Attorney, has been working as an expert on Industrial Rights since 2018.

TUĞCE AĞCA KIZIL
+90 216 412 13 36
Firma Adı : Patent Care Fikri ve Sınai Haklar Dan. Ltd. Sti.
TANITIM (TÜRKÇE)

Tuğçe AĞCA KIZIL, Elektrik Mühendisliği ve sonrasında Bilgi Teknolojileri, Sistem Yönetimi Fen Bilimleri Master programlarını tamamlamıştır. Firması “Patent Care” yi 2012 yılında kurmuştur. IP hakları ile ilgili çeşitli eğitim/konferanslara konuşmacı/organizatör olarak katılım göstermiş, DeltaPatents ile işbirliği içerisinde EQE eğitimlerini İstanbul’a taşımıştır. Öğrenci ve öğretim üyelerini 15 yıldan fazla bir süredir IP hakları ile ilgili eğitmektedir.2005 yılından beri Türk Patent vekilliği yapmakta ve 2017 yılında da Avrupa Patent vekilliği sınavını geçerek Avrupa Patent vekili olmaya hak kazanmış ve fiilen mesleğini sürdürmektedir. EPI PEC komitesinde yedek üye, 2015 yılından beri LES üyesi ve 2012 yılından beri de AIPPI ve PEM üyesidir. Diller: Türkçe, İngilizce ve okuma seviyesinde Almanca’dır

INTRODUCTION (ENGLISH)

Tuğçe AĞCA KIZIL, studied Electrical Engineering and then finished Information Technologies, System & Management Master of Science program. She has launched her own IP consultancy firm “Patent Care” at the year 2012. She organized and participated as a speaker in several trainings/conferences relating IP Rights and she organized some of the trainings with DeltaPatents in Istanbul for EQE candidates. She trained students and academicians as a lecturer in several universities related Intellectual Property Rights more than 15 years. She has been a qualified Turkish Patent attorney since 2005 and is a qualified European patent attorney since 2017 as she passed EQE in 2017. Now she is a substitute member in PEC committee, a member of LES since 2015 and member of AIPPI and PEM since 2012. Languages: Turkish, English (fluent), German (reading comprehension)

TURGAY SAĞDIÇ
+90 (312) 425 37 25
Firma Adı : Yetkin Patent & Danışmanlık
TANITIM (TÜRKÇE)

Hacettepe Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümünden mezun olmuştur. 1982 yılından beri Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışmaktadır. 1996 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılan ilk Marka ve Patent Vekillik sınavı sonucunda Marka – Patent Vekili ve Avrupa Patent Vekili unvanını almıştır. 1996 Yılında kurulan Yetkin Patent ve Danışmanlık Ltd.Şti. ‘ nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. Çeşitli şirketlerde Muhasebe Müdürlüğü, Mali Müşavirlik ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür. Kamu İktisadi Teşebbüsünde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Maliye Bakanlığı’nda Taktir Komisyonu Üyeliği, Bilirkişilik yapmıştır. Halen Mali Müşavirlik, Marka ve Patent Vekilliği ve Bağımsız Denetçi mesleklerini yürütmektedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Turgay Sagdic graduated from Hacettepe University, Faculty of Economics and Administrative Sciences, Department of Business Administration. He is working since 1982 as an Independent Accounter and Financial Advisor. He worked as Executive Board Member, Valuation Commision Member, Accounting Manager and Financial Advisor for various companies and public economic enterprises. In 1996 with the first Trademark and Patent Attorney examination held by Turkish Patent Institute, he assumed the title of Trademark and Patent Attorney and European Patent Attorney. In the same year he founded Yetkin Patent & Consultancy.

TANITIM (TÜRKÇE)

10 Temmuz 1989’da Ankara’da doğdu. Evli ve bir çocuk babasıdır. Lisans derecesini Anadolu Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği alanında, Yüksek Lisans derecesini Ondokuzmayıs Üniversitesi Makine Mühendisliği alanında tamamlamıştır. Şu anda hobi amaçlı Anadolu Üniversitesi Aşçılık bölümünde okumaktadır. 2019 yılında düzenlenen Türk Patent Vekilliği sınavında başarılı olarak Vekil olmaya hak kazanmıştır. Şu anda Avrupa Patent Vekilli adayıdır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

He was born on July 10, 1989 in Ankara. He is married and has a child. He completed his undergraduate degree in the field of Materials Science and Engineering at Anadolu University and his master's degree in Mechanical Engineering at Ondokuzmayıs University. He is currently studying Cooking Department at Anadolu University for hobby purposes. He was successful in the Turkish Patent Attorney Exam held in 2019 and was entitled to be an Attorney. He is currently a candidate for European Patent Attorney.

UĞUR AKTEKİN
+90 212 354 00 00
Firma Adı : Gün+Partners
TANITIM (TÜRKÇE)

Uğur Aktekin, Gün+Partners’ın fikri mülkiyet ve TMT çalışma alanlarından sorumlu ortak avukatlardan olup aynı zamanda Marka ve Patent Vekilidir. Marka, tasarım, telif hakkı, patent, bilişim teknolojisi, veri koruma, haksız rekabet, reklam ve medya hukuku alanlarında çalışmaktadır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Uğur Aktekin is a partner/attorney at law co-chairing the firm’s intellectual property practice and the technology, media and telecom industry practice as well as a trademark and patent attorney. His practice focuses on trademarks, designs, copyrights, patents, information technology, data protection, unfair competition and advertising and media law.

UĞUR G. YALÇINER
+90 312 468 35 04
Firma Adı : YALÇINER PATENT VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.
TANITIM (TÜRKÇE)

ODTÜ Makina Mühendisliği bölümünden Yüksek Lisans diploması ile mezun oldu. Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) danışmanı olarak çeşitli ülkelerde görev yaptı. 1994 – 1999 yılları arasında da kurucusu olduğu Türk Patent Enstitüsünün Başkanı olarak çalıştı. YALÇINER, 2000’den beri YALÇINER PATENT firmasının yönetici ortağı olarak çalışmaktadır. Ayrıca Mahkemelerde Bilirkişilik yapmakta, ODTÜ’de ve değişik üniversitelerde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak görev yapmakta ve ayrıca Patent ve Marka Vekilleri Derneğinin Başkanlığını yürütmektedir. YALÇINER aynı zamanda 2009’dan beri uluslararası alanda WIPO Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Merkezi Internet Alan Adları Uyuşmazlık Hakemidir. YALÇINER’in sınai mülkiyet hakları konusunda 4 kitap ve 300’den fazla makaleden oluşan yayınları bulunmaktadır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

He is Mechanical Engineer, graduated from Middle East Technical University, Ankara, Turkey with M.Sc. Degree. He worked as WIPO Consultant in different countries. He is founder President of Turkish Patent and Trademark Office. Now, he is Managing Partner of YALCINER PATENT since 2000. He has worked and working as instructor in different Universities in Turkey and expert witness at the Intellectual Property Cvil Courts. Mr. YALÇINER is the President of Turkish Patent and Trademark Attorneys’ Association since 2008 and WIPO Internet Domain Name Dispute Resolution Panelist since 2009. He has several publications in Turkey and abroad on industrial property protection.

Firma Adı : Bilkent Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi
TANITIM (TÜRKÇE)

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik (İng) bölümünden 2009 yılında mezun olmuştur. 2010 yılından itibaren Türkiye’ nin önde gelen patent firmalarında marka ve patent vekili olarak görev yapmıştır. Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde Patent ve Marka vekilidir. 2015-2017 yıllarında Hacettepe TTM’ de Fikri Haklar Uzmanı, 2017-2022 yılları arasında Çankaya Üniversitesi TTO’ da Fikri, Sınai Haklar ve Ticarileştirme Sorumlusu olarak görev yapmıştır. Ankara Kalkınma Ajansı bünyesinde Fikri Haklar konusunda girişimcilere mentörlük yapmaktadır. 2018 yılında Ankara Üniversitesi Fikri Mülkiyet Hukuku Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi yüksek lisans programından mezun olmuştur. Avrupa Patent Ofisi bünyesinde PATLIB Expert olmuştur. Halen Bilkent Üniversitesi TTO’ da Fikri Haklar Uzmanı olarak çalışmaktadır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

She graduated from Abant İzzet Baysal University, Department of Physics (Eng) in 2009. Since 2010, she worked as a trademark and patent attorney in Turkey's leading patent companies. She is a Patent and Trademark attorney at the Turkish Patent and Trademark Office. She worked as Intellectual Rights Specialist at Hacettepe TTM between 2015-2017 and as Intellectual, Industrial Rights and Commercialization Officer at Çankaya University TTO between 2017-2022. She is a mentor to entrepreneurs on Intellectual Rights within the scope of Ankara Development Agency. She graduated from Ankara University Intellectual Property Law, Technology and Innovation Management master's program in 2018. She became PATLIB Expert under the European Patent Office. She is still working as an Intellectual Rights Specialist at Bilkent University TTO.

YAŞAR TOZAR
+90 312 480 00 58
Firma Adı : MARPATAŞ PATENT BÜROSU LTD ŞTİ
TANITIM (TÜRKÇE)

1979 yılında başladığım mesleğe halen aktif olarak devam etmekteyim. 1985 yılında kurulan firmamız (MARPATAŞ PATENT BÜROSU LTD ŞTİ) 35 yıldır sektörde yerli ve yabancı firmalara hizmet etmeye devam etmektedir.

YASEMİN KENAROĞLU
+90 212 211 77 55
Firma Adı : KENAROĞLU AVUKATLIK BÜROSU
TANITIM (TÜRKÇE)

Kenaroğlu Avukatlık Bürosu, alanlarında uzman avukatlar ve marka-patent vekillerinden oluşan ekibi ile İstanbul merkez ofisi ve Ankara ile İzmir irtibat bürolarında faaliyet göstermektedir. Müvekkillerine ağırlıklı olarak Fikri Mülkiyet Hukuku alanında  danışmanlık, avukatlık ve marka-patent vekilliği hizmetleri sunan Büromuz, 2003 yılına uzanan güçlü bir birikim ve bu birikime dinamizm katan genç bir ekibe sahiptir. Legal 500, WTR 1000, IAM 1000, Managing IP gibi bağımsız kuruluşlarca alanında Türkiye'nin en başarılı avukatlık büroları arasında derecelendirilen Büromuzun öncelikli hedefi, şeffaf, sorgulanabilir ve öngörülebilir hizmet anlayışını sürdürmek, müvekkillerimizin haklarını en geniş ve en doğru biçimde korumaktır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Kenaroğlu Avukatlık Bürosu was established in 2008 by Adv. Yasemin Kenaroglu who is qualified as attorney at law, trademark and patent attorney and has been actively working in the practice areas of the firm since 2003. Our main office is ideally located in Istanbul - Europe and we operate two liaison offices, in Ankara and İzmir. Our team, consisting of lawyers, trademark and patent attorneys is dedicated to providing the highest quality litigation, enforcement, prosecution and counseling to local and international companies in a wide variety of businesses and we are proud of being recommended by Legal 500, WTR1000, IAM 1000 and Managing IP as one of the top tier IP firms in Turkey.

YUSUF ÖZDAMAR
ZAFER OĞUZ MOĞULKOÇ
ZELİHA ÖZSOY
+90 312 447 80 55
Firma Adı : 3 TEK PATENT MARKA DANIŞMANLIK A.Ş.
TANITIM (TÜRKÇE)

Tritech Patent Fikri Haklar sektöründe Türkiye’nin önde gelen firmalarında yetişmiş, 18 yıllık tecrübeye sahip, sektörün her alanı hakkında bilgi sahibi ve kendini yetiştiren mühendislerden oluşan bir ekip tarafından 2011 yılında kurulmuştur. Patent-Faydalı Model, Marka, Endüstriyel Tasarım başta olmak üzere tüm Fikri Haklar ile ilgili vekillik hizmetlerinin yanı sıra teknik danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir.

ZEYNEP SEDA ALHAS
+90 212 354 00 00
Firma Adı : Gün+Partners
TANITIM (TÜRKÇE)

Zeynep Seda Alhas, Gün+Partners’da 2006 yılında çalışmaya başlamış ve 2017 yılında ortak avukat olmuştur. Fikri Mülkiyet (FM) hukuku alanında uzmanlaşmış bir avukat ve marka vekilidir. Uzmanlık alanları marka ve tasarımlar, taklitle mücadele ve telif haklarıdır. Zeynep Seda Alhas’ın FM davaları alanındaki çalışmaları markalar, tasarımlar, haksız rekabet ve telif hakları konularında yoğunlaşmıştır. FM stratejisinin kurulması, yönetimi ve hakların korunması için çok çeşitli sektörden çok sayıda yerli ve yabancı müvekkile danışmanlık hizmeti vermektedir. Zeynep Seda Alhas bugüne kadar çok sayıda taklitle ve korsanla mücadele kampanyasına katılmış, Türkiye’nin her yerinde delil toplama ve baskın süreçlerini yürütmüş ve denetlemiştir. Zeynep Seda Alhas bu kapsamda büronun in-house araştırma departmanı ile sıkı bir işbirliği içerisindedir.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Zeynep Seda Alhas joined Gün+Partners in 2006 and became a partner in 2017. She is both a lawyer and a trademark attorney specializing in Intellectual Property law. She focuses trademark and design, anti-counterfeiting, and copyright. Zeynep’s IP litigation practice focuses on trademarks, designs, unfair competition and copyrights. She advises a wide range of foreign and domestic clients from numerous business sectors on implementing IP protection and enforcement strategies. Zeynep has been involved in numerous anti-counterfeiting and anti-piracy campaigns, handled and supervised evidence gathering and criminal raid procedures all around Turkey, and works with the firm’s in-house investigations department closely.

ZEYNEP YASAMAN
+90 212 265 09 21
Firma Adı : Yasaman Hukuk Bürosu
TANITIM (TÜRKÇE)

Université de Paris I – Panthéon Sorbonne Üniversitesinde hukuk lisans eğitimim sonrasında Marmara Üniversitesi, Avrupa Araştırmaları Enstitüsü, Avrupa Birliği Hukuku anabilim dalında doktoramı tamamlamış bulunmaktayım. Doktora tez konum, Türk ve Avrupa Birliği Hukukunda Marka Hakkının İnternet Üzerinde İhlali üzerinedir. 2010 yılından bu yana Yasaman Hukuk Bürosunda Fikri Mülkiyet Hukuku alanında çalışmalarıma devam etmekte olup TÜRKPATENT nezdinde marka ve patent vekilliği yapmaktayım. Uzmanlık alanlarım başta marka hukuku olmak üzere, tasarım hakları, telif hakları, patent ve faydalı modellerdir. Ayrıca fikri ve sınai mülkiyet haklarının internet üzerinde korunması ve internet hizmet sağlayıcılarının sorumluluklarına dair çalışmalarım bulunmaktadır.

INTRODUCTION (ENGLISH)

Having competed my law degree at the University of Paris I – Panthéon Sorbonne, I obtained my Ph.D. from the Marmara University,European Studies Institute, European Union Law Department. My doctoral thesis is about the infringement of trademark rights on the internet in the European Union and Turkish Law. I have been working at the Yasaman Law Firm’s IP department since 2010 and acting as a trademark and patent attorney before the Turkish Patent and Trademark Office. My expertise areas are especially trademark law, industrial design law, copyright, patent and utility models. Moreover, I have been working on the protection of IP rights on the internet and the liabilities of internet service providers.

Copyright 2020 | PEM | Tüm Hakları Saklıdır